15% бензину на українських АЗС - підробка


15% бензину на українських АЗС - підробка

На території України виявлено близько 120 примітивних міні-заводів, що виробляють нафтопродукти, які потім реалізуються через АЗС. Про це заявив координатор групи експертів з реалізації енергетичного меморандуму Україна - ЄС Олександр Тодійчук.

У Чечні подібний технологічний процес нафтопереробки називають самоваром. У публікаціях російської преси кількість таких самоварів в опальній кавказькій республіці коливається від 600 до 1000.

Розповідаючи про масштаби нелегальної нафтопереробки в Україні, Тодійчук послався на результати дослідження, проведеного за замовленням однієї закордонної компанії, зацікавленої в розширенні своєї присутності на українському ринку.

"Нелегальна нафтопереробка негативно відбивається на якості палива, що реалізується на українських АЗС. У той же час вона дозволяє в певній мірі гальмувати збільшення цін на нафтопродукти в країні і тримати їх на рівні, нижчому від середньоєвропейського", - відзначив експерт.

Виконавчий директор консалтингової компанії UPECO Сергій Куюн повідомив, що частка контрафактної нафтопродукції на українському ринку становить 10-15%.

У Мінпаливенерго і держкомпанії "Укртранснафта", що відповідає за експлуатацію магістральних нафтопроводів, вважають, що тіньовій нафтопереробці в Україні сприяє збільшення розкрадання сировини із трубопроводів - воно добре організоване і має реальні ринки збуту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua