Азаров вважає за можливе уникнути підвищення цін на газ для населення в 2008


Азаров вважає за можливе уникнути підвищення цін на газ для населення в 2008

Виконуючий обов'язки першого віце-прем'єр-міністра, міністра фінансів Микола Азаров вважає, що підвищення цін на природний газ для населення в 2008 можна уникнути.

Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Фокус".

"Я не вважаю, що наступного року підвищення ціни на газ для населення неминуче. Ціну можна утримати за рахунок бюджетної компенсації", - сказав він.

Зі слів Азарова, основою економічного розвитку України повинен стати внутрішній ринок.

Але для того, щоб ринок нормально працював, потрібно постійно домагатися підвищення купівельної спроможності населення.

"А якщо ми підвищуємо вартість газу, то обмежуємо внутрішній ринок, а значить темпи економічного розвитку", - зазначив Азаров.

На його думку, на сьогодні населення не готове до різкого підвищення цін на газ.

"Думати, що кожен повинен платити реальну ціну, незважаючи на реалії сьогоднішнього дня - це, як мінімум, ігнорувати дійсний матеріальний стан більшості наших людей", - сказав в.о. першого віце-прем'єра, додавши при цьому, що населення поступово потрібно готовити до подорожчання газу.

Після підвищення ціни палива на кордоні до 179,5 доларів за тис. куб. м, з його слів, проект бюджету потребує перегляду.

Азаров вважає, що підготовлені Мінфіном зміни, Кабмін внесе до кінця грудня.

Як повідомляло агентство, З 1 січня 2007 року тарифи на газ для населення диференційовані залежно від річного обсягу споживання й наявності лічильників газу, на рівні 31,5 коп. - 1,29 гривні/куб. м.

Перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак вважає за необхідне у 2008 збільшити ціни на газ для населення на 50% до 47,25-193,5 коп/куб. м.

4 грудня Україна й Росія домовилися про ціну на імпортний природний газ на кордоні Росії й України 179,5 доларів за тис. куб. м на 2008 рік, що на 38,08% більше ціни газу в 2007 році.

Для населення поставляється газ власного видобутку.

Україна добуває за рік близько 20 млрд. куб. м газу, за прогнозами Шлапака, населення споживе в наступному році близько 18 млрд. куб. м.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua