Президенти Венесуели і Бразилії підписали угоду про спільне видобування і переробку нафти


Президенти Венесуели і Бразилії підписали угоду про спільне видобування і переробку нафти

Президенти Венесуели і Бразилії - Уго Чавес і Луїс Інасіу Лула да Сільва - підписали в Каракасі угоду про співробітництво в енергетичній сфері, що передбачає спільний видобуток і переробку нафти.

Відповідно до досягнутих домовленостей, державна нафтогазова корпорація "Петролеос де Венесуела" і бразильська нафтова компанія "Петробраз" створять спільне підприємство для будівництва в Пернамбуко (Бразилія) нафтопереробного заводу (НПЗ), потужністю в 200 тисяч барелів на день. Орієнтовна вартість НПЗ становить 4 млрд доларів.

Венесуела зобов'язалася поставляти для цього НПЗ вуглеводну сировину в обсязі 100 тисяч барелів на день, що буде добуватися спільною венесуельсько-бразильською компанією в нафтоносному поясі ріки Оріноко. Тут, на площі в 55 тис. кв. км, за попередніми оцінками, залягає 235 млрд барелів важкої і надважкої нафти.

Чавес, що виступає за розвиток енергетичної інтеграції південноамериканських країн, високо оцінив результати переговорів із президентом Бразилії в цій галузі.

Під час одноденного робочого візиту Лули да Сільви у Венесуелу були укладені також угоди про співробітництво в технологічній і продовольчій сферах. Венесуела і Бразилія заснували спеціальний фонд для фінансування двосторонніх проектів у промисловості і сільському господарстві.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua