Іран запропонував "Лукойлу" співпрацю


Іран запропонував "Лукойлу" співпрацю

Тегеран запропонував російській нафтовій компанії "Лукойл", що є однією з найбільших у країні, розширити нафтогазову діяльність в Ірані. Дана пропозиція надійшла президентові "Лукойла" Вагіту Алекперову від заступника міністра нафти Ірану Хусейна Ногрекара Ширазі під час їхньої зустрічі, що пройшла в середу.

За словами Алекперова, російська компанія зацікавлена у вивченні цієї пропозиції, тому що в Ірані є безліч перспективних нафтогазових ділянок.

Раніше "Лукойл" заявляв, що розробка проекту нафтовидобутку на іранському блоці Анаран у рамках спільного підприємства з норвезькою Hydro може бути загальмована через жорсткість санкцій США.

США мають намір прийняти санкції щодо міжнародних компаній, що займаються бізнесом в Ірані. Проти нафто- і газовидобувних компаній, за умови, якщо вони почнуть розробляти родовища на території Ірану, буде застосовуватися система штрафів та інші заходи впливу. Американські та інші компанії, бізнес яких в Ірані перевищує 20 млн дол., можуть піддатися штрафу. Дотепер американці воліли утримуватися від виконання положень цього закону.

У червні 2006 року Національна іранська нафтова компанія, NIOC, підписала угоду про комерціалізацію родовища Азар, яке відкрили влітку 2005 року. Його запаси становлять 2 млрд. барелів нафти. Також на блоці була виявлена перспективна структура Шангуле-Уест. Анаран NIOC і Hydro уклали декларацію з розвідки блоку в 2000 році. Контракт про входження "Лукойл Оверсіз" у проект був підписаний 14 лютого 2003 року та одержав схвалення NIOC 26 вересня 2003 року.

Крім того, у лютому 2006 року "Лукойл" підписав з NIOC контракт щодо об'єднання геологічної і геофізичної діяльності по нафтогазових блоках Mogan і Lali в Ірані.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua