Лавров вважає законним правом Росії добиватися торгівлі газом з західними партнерами без посередників


Лавров вважає законним правом Росії добиватися торгівлі газом з західними партнерами без посередників

Глава МЗС РФ Сергій Лавров вважає, що стабільність постачання російського газу на Захід залежить не від Москви, а від країн-транзитерів, саме тому Росія і прагне до торгівлі без посередників.

"Європі потрібно вирішувати питання не з Москвою, а із країнами, що здійснюють транзит. У всіх випадках відповідальність за порушення постачання лежала саме на країнах, через які транспортується газ", - сказав Лавров в інтерв'ю Бі-бі-сі, розміщеному в середу ввечері на сайті британської телерадіокорпорації.

При цьому він нагадав: "З Україною були підписані контракти на певних умовах, які порушила Україна. Те ж відбулося з Білорусією". "В обох випадках ми не порушили жодного свого зобов'язання відносно як цих двох держав, так і західних країн", - підкреслив глава МЗС РФ.

За його словами, "Путін відповідав на дзвінки своїх європейських колег і говорив їм, що, якщо вони так стурбовані, то нехай вплинуть на своїх партнерів - транзитні держави, щоб вони не були причиною занепокоєння". "У підсумку це спрацювало. Президент Ющенко в січні 2006 висловив задоволення новим контрактом", - відзначив Лавров.

На його думку, законне право Росії - домагатися торгівлі з іншими країнами без посередників: "Ми не хочемо продавати газ транзитом через країни, які будуть його красти або просто не платити за нього.

Тому будуються порти, які дозволять експортувати паливо напряму в країни Європи", - підкреслив міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua