Наступного року ціна на газ для населення може вирости вдвічі


Наступного року ціна на газ для населення може вирости вдвічі

У наступному році необхідно зрівняти ціну газу, що видобувається в країні, із ціною імпортного газу, мінус його доставка. Газ для населення при цьому може подорожчати майже у два рази.

"Ми повинні зробити єдину ціну", - сказав перший заступник голови правління компанії "Укрнафта" Володимир Пустоваров. Йому вторить глава компанії "Чорноморнафтогаз" Анатолій Присяжнюк і директор "Шебелинкагазвидобування" Юрій Фесенко.

Менеджер однієї з газовидобувних компаній визнав, що зараз у Кабінеті Міністрів лобіюється рішення про те, щоб вартість газу для населення підняти до розміру ціни імпортного газу, мінус його транзит в Україну. "Тоді газ для населення буде коштувати 140 доларів", - сказало джерело виданню "Дело".

У Міністерстві палива та енергетики також вважають, що рано чи пізно ціна реалізації видобутого в Україні та імпортного газу повинна бути єдиною. Глава прес-служби Мінпаливенерго Костянтин Бородін повідомив, що міністерство щороку передає на затвердження уряду пропозиції щодо збільшення ціни газу для населення. Але через щорічні вибори урядові чиновники не квапляться з підняттям цін на газ. У той же час збільшують ресурсні податки. У результаті немає інвестицій у видобуток газу в Україні, що може привести до її скорочення.

Сергій Терьохін відзначає, що зі збільшенням ціни на український газ варто збільшувати податки видобувним компаніям. "Кошти від цих податків варто направляти на компенсації населенню - через просту систему дотацій", - вважає Терьохін.

Експерти побоюються, що різке підвищення цін на газ для населення і ТКЕ спровокує масові неплатежі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua