Корею захлиснуло море нафти


Корею захлиснуло море нафти

Нафтова пляма 1,6 км завширшки і 16 км завдовжки покрила район Жовтого моря, де відпочивають перелітні птахи

Південна Корея веде боротьбу із найбільшою нафтовою плямою в історії (1,6 км завширшки і 16 км у довжину), що вже покрила 20 км прекрасних піщаних пляжів на західному узбережжі Жовтого моря і вбила сотні перелітних птахів. В очищенні узбережжя, що може затягтися на три роки, зайнято понад 7 тисяч добровольців, у тому числі кандидати в президенти (вибори нового лідера в Південній Кореї відбудуться 19 грудня).

У п'ятницю великотонажний танкер "Хебей спіріт", що належить корпорації Samsung, зіштовхнувся із плавучим краном у десятьох кілометрах від південнокорейського берега. Танкер, що може перевозити до 146 тисяч тонн нафти, одержав пробоїни в трьох місцях. З баржі у воду вилилося понад 15 тисяч тонн сирої нафти. Вчора витік нафтопродуктів припинився - вдалося поставити латки на діри в корпусі судна.

Першу нафту почало прибивати до берега в суботу. Дуже швидко чорна масляна пляма покрила берег, популярний у місцевих відпочивальників, а також частину національного морського парку, де зупиняються перелітні птахи. Також виявилися зачепленими райони, де місцеві жителі ловлять рибу. "Навіть і не знаю, що вам сказати. Наше життя залежить від моря. Тепер от воно стало брудним. Що буде далі?" - сказав Euronews місцевий житель.

До збору нафти залучені морська поліція, сили ВМФ Південної Кореї, 67 суден і шість вертольотів. Активну допомогу надають місцеві рибалки і сім тисяч добровольців. Вздовж межі плями встановлюють спеціальні бони, які повинні стримувати поширення нафти, а в місці розливу розприскують реагенти, однак зупинити розповзання плями заважають високі хвилі і сильний вітер. "Ми безпомічні, - заявив CNN активіст корейського екологічного руху Лі Піонг-Гук. - "Це - море нафти". Уряд Південної Кореї оголосив зоною лиха частину південно-західного узбережжя країни, що постраждала від витоку нафти з танкера.

Нинішнє забруднення моря - у два рази сильніше, ніж під час останнього великого витоку в цьому районі, що відбувся в 1995 році з танкера "Морський принц". Тоді вилилося 5,035 тисячі тонн нафти, а збитки склали майже $100 млн. Цього разу фахівці називають цифру збитку в півмільярда доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua