Іпотечний план Буша викликав збільшення цін на нафту


Іпотечний план Буша викликав збільшення цін на нафту

Торги на ринку нафти завершилися зі значним зростанням завдяки плану американської адміністрації, спрямованому на заморожування іпотечних ставок. Трейдери вважають, що це дозволить уникнути спаду в американській економіці, і попит на нафту залишиться на високому рівні.

За підсумками регулярної сесії на Нью-Йоркській товарній біржі в четвер січневий контракт на постачання нафти марки WTI злетів на $2,74, або на 3,1%, до $90,23 за барель. Січневий контракт на постачання нафти марки Brent подорожчав на $1,69, або на 1,9%, до $90,18 за барель.

Січневий контракт на постачання топкового мазуту виріс на $0,0557, або на 2,2%, до $2,545 за галон. Січневі ф'ючерси на постачання неетильованого бензину подорожчали на $0,0843, або на 3,8%, до $2,3013 за галон.

Американська адміністрація дійшла згоди із кредитними організаціями про те, що вони зафіксують процентні ставки по іпотечних кредитах на 5 років. Дана угода буде поширюватися на кредити із плаваючою ставкою, видані із січня 2005 до липня 2007 року. Щоб стати учасником програми, у позичальника не повинно бути прострочень по іпотечному кредиті більше 60 днів, розмір первісного внеску повинен бути не меншим від 3%, і позичальник повинен не справлятися з погашенням кредиту після підвищення ставок по ньому. Ці заходи повинні допомогти 200-500 тис. позичальників, тобто майже чверті тих, хто отримав кредит із плаваючою ставкою, що відповідно до іпотечної програми повинна підвищитися в період із січня 2008 по липень 2010 року.

Цей план схвалила індустрія фінансових послуг, що вважає, що він дає можливість діяти ринковим силам. Є надія, що заморожені ставки дадуть можливість галузі нерухомості знизити рекордно високу кількість непроданих будинків, і ціни знову почнуть рости. Крім того, цей план може запобігти різкому зниженню темпів зростання американської економіки, що сприятливо позначиться на попиті на нафту.

Злетіли в четвер і ціни на природний газ. Січневий контракт на постачання природного газу виріс на $0,145, або на 2,1%, до $7,33 за мільйон британських термічних одиниць. Зростання котирувань було спровоковане звітом міністерства енергетики США, відповідно до якого товарні запаси природного газу в США на тижні, що завершився 30 листопада, упали на 88 млрд. кубічних футів. За урядовими даними, на даний момент запаси газу становлять 3,440 трлн. кубічних футів, що на 32 млрд. кубічних футів вище від торішнього показника і на 273 млрд. кубічних футів вище п'ятирічного середнього рівня, що перебуває на рівні 3167 трлн. кубічних футів. На думку аналітиків, цей звіт вказує на серйозне збільшення попиту на газ із боку споживачів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua