Біологічна розвідка


Біологічна розвідка

Учора депутати фракції БЮТ зареєстрували у Верховній раді законопроект, у якому запропонували ввести податкові пільги для виробників біологічних видів палива. У результаті вартість сумішей з добавками біопалива буде на 10-15% нижча від вартості бензину. Прийняття документа вигідне майбутнім експортерам біологічних видів палива в країни Євросоюзу, вважають експерти.

Учора народні депутати Сергій Пашинський і Олег Черпицький (БЮТ) зареєстрували законопроект "Про стимулювання використання біологічних видів палива". У ньому депутати запропонували до 2018 року скасувати для виробників біологічних видів палива (біоетанол, біодизель, біогаз і біоводень) податок на прибуток, до січня 2013 року - податок на ввіз сировини та устаткування. Виробників бфодизеля пропонується звільнити від сплати акцизного збору, а акцизний збір на моторні суміші знизити на 5 євро за кожен відсоток вмісту біопалива. Зараз ставка акцизного збору на бензин, що використовується для моторних сумішей, становить 30 євро/т.

За словами Сергія Пашинського, у випадку прийняття законопроекту собівартість виробництва біопалива і біоетанолу буде в середньому на 30-40% менша, ніж бензину. "Роздрібна вартість бензинових сумішей з масовим вмістом до 10% біоетанолу буде в середньому на 10-15% дешевша від вартості бензину", - говорить пан Пашинський.

Заступник директора науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев відзначає, що багато із пропонованих у законопроекті ініціатив не нові. "Вони були розроблені ще в 2003 році після видання президентського указу про стимулювання виробництва біопалива", - нагадав пан Рябцев.

За його словами, законопроект вигідний компаніям, які розраховують одержувати високу маржу від експорту біопалива і біоетанолу в країни Євросоюзу. "Країни ЄС уже зараз відчувають дефіцит сировини для виробництва біопалива. Щорічно він збільшується", - говорить він. Про намір експортувати біопаливо і біоетанол раніше заявили в концерні "Укрспирт". У жовтні Мінагрополітики затвердило програму розвитку спиртової галузі на 2007-2011 роки, відповідно до якої на 15 спиртзаводах планується виробляти біопаливо. Крім того, "Укрспирт" залучив приватного інвестора для розвитку програми виробництва біоетанолу ще на дев'ятьох спиртових заводах. У тендері переміг виробник устаткування для цукрових заводів група компаній "Техінсервіс".

Опитані народні депутати фракцій Партії регіонів і блоку "Наша Україна-Народна самооборона" обіцяють підтримати законопроект. "У нас з'явиться можливість зменшити залежність держави від імпорту енергоносіїв і збільшити рівень енергетичної безпеки країни. Це перспективний проект, і наша фракція готова його підтримати незалежно від того, яка політична сила його ініціювала", - заявив народний депутат Михайло Чечетов (Партія регіонів). "Ринок біопалива перспективний, я впевнений, що необхідно прописати чітке законодавче регулювання цього ринку", - сказав народний депутат Юрій Ключковський (НУНС).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua