Кабмін може підвищити ціни на газ для промспоживачів на 36,4%


Кабмін може підвищити ціни на газ для промспоживачів на 36,4%

Кабінет міністрів України найближчим часом може підвищити граничний рівень ціни на природний газ для промислових підприємств і прирівняних до них споживачів, а також бюджетних установ на 36,4% - до 982,23 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ, збору у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування і постачання, а також витрат на зберігання).

Джерело в уряді повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" у четвер, що Міністерство економіки України в цей час готує відповідне обґрунтування.

Причина перегляду граничного рівня ціни - подорожчання імпортованого в країну природного газу з 1 січня 2007 року на 38,1% - з нинішніх $130 до $179,5 за 1 тис. куб. м на українському кордоні.

Співрозмовник агентства додав, що загальний тариф на транспортування природного газу для резидентів України, розмір якого встановлює Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) України, з наступного року може зрости з 115,56 грн до 145-150 грн за 1 тис. куб. м.

Джерело уточнило, що зростання загального тарифу буде обумовлене збільшенням його складових - тарифу на транспортування газу магістральними трубопроводами і тарифу на розподіл газу (транспортування розподільними газопроводами).

Газові трейдери можуть поставляти промспоживачам і бюджетним установам України природний газ імпортного походження.

Граничний рівень ціни на природний газ для промспоживачів і бюджетних установ на українському кордоні на цей час становить 720 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ, збору у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування і постачання, а також витрат на зберігання).

Для резидентів України розмір загального тарифу на транспортування природного газу і його складових не залежить від віддаленості споживача від кордону.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua