Мінпаливенерго: Конфлікт навколо "Укртатнафти" не спричинив дефіциту нафтопродуктів


Мінпаливенерго: Конфлікт навколо "Укртатнафти" не спричинив дефіциту нафтопродуктів

Конфлікт навколо "Укртатнафти" не вплинув на наповнюваність українського ринку нафтопродуктами.

Про це заявив сьогодні директор департаменту нафти і газу Міністерства палива та енергетики України Леонід Косянчук, виступаючи на третій міжнародній конференції "Ринок нафтопродуктів в Україні" у Києві, організованій консалтинговою компанією UPECO. "Замотаних шлангів на АЗС ми не побачили. Принаймні, у тій кількості, як це прогнозувалося", - сказав він.

Косянчук відзначив, що профіцитне наповнення ринку нафтопродуктів було досягнуто за рахунок формульного підходу до формування цін. "І тому ми можемо бачити, що коливання цін на нафтопродукти в Україні з точністю до десятих відсотка відповідають показникам на світових ринках. Звичайно, з деяким відставанням", - сказав він.

Косянчук також висловив упевненість у тому, що найближчим часом Кременчуцький НПЗ зможе почати працювати на повну потужність. Крім того, він відзначив, що стабілізаційний фонд нафтопродуктів найближчим часом буде продовжувати розвиватися. "Але настане час, коли наші НПЗ буду завантажені більш серйозно, і тоді необхідність у стабфонді відпаде", - сказав він.

Раніше компанія "Укртатнафта" повідомляла про намір збільшити в грудні ц.р. переробку нафти і вакуумного газойля на 20%, до 360 тис. т. Таке рішення прийняте у зв'язку з урахуванням потреб внутрішнього ринку.

Як повідомлялося, 19 жовтня відбулася зміна керівництва компанії "Укртатнафта". За рішенням суду її знову очолив Павло Овчаренко.

Після цього керівництво Республіки Татарстан і "Татнафти" звернулося до Президента і Кабінету міністрів України із проханням негайно втрутитися в ситуацію, що склалася навколо АТ "Укртатнафта". Крім того, компанія "Татнафта" припинила постачання нафти на Кременчуцький НПЗ. Як повідомили РБК-Україна в "Укртатнафті", зараз компанія одержує українську нафту трубопроводами та імпортну нафту залізничним транспортом.

Свою стурбованість ситуацією, що склалася на підприємстві, також висловило Міністерство закордонних справ Російської Федерації. У коментарі департаменту інформації і друку МЗС РФ була висловлена переконаність, що будь-які протиправні і непродумані дії відносно російських інвесторів в Україні, як, втім, і будь-яких інших ділових кіл, не сприяють поліпшенню інвестиційного клімату, не відповідають завданню поглиблення російсько-українських економічних зв'язків.

У свою чергу Президент України Віктор Ющенко доручив Генеральній прокуратурі перевірити законність зміни керівництва НПЗ, а уряду тримати питання на контролі.

"Укртатнафта" - спільне російсько-українське підприємство, що проводить модернізацію та управління Кременчуцьким НПЗ. Раніше "Нафтогаз України" управляв 43,054% ЗАТ "Укртатнафта". Міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану належало 28,778% акцій, "Татнафти" - 8,613% акцій, 18,3% акцій володіли Seagroup International і Amruz Trading (9,96% і 8,336% акцій, відповідно). При цьому українська сторона протягом декількох років заперечувала правомірність передачі 18,296% акцій "Укртатнафти" компаніям Seagroup International Inc. (США) і Amruz Trading AG (Швейцарія), близьким до "Татнафти". Наприкінці травня 2007 р. ВАТ "Фінансова компанія "Укрнафтогаз" (м.Київ) списало з рахунків АБ "ІНГ банк Україна" 271,006 млн звичайних акцій "Укртатнафти", що становлять 18,296% статутного капіталу підприємства, на користь "Нафтогазу України".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Укртатнафта
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua