Експерти: Резерви газу в Росії обмежені 75 роками


Експерти: Резерви газу в Росії обмежені 75 роками

Німецький Інститут економічних досліджень (German Institute for Economic Research, або DIW) сумнівається в здатності Росії задовольнити зростаючий світовий попит на газ і нафту.

"Існуючі в Росії резерви газу і нафти через десятиліття скінчаться, якщо їхнє виробництво буде йти нинішніми темпами", - наводить газета цитату з доповіді DIW.

"Незважаючи на те, що Росія є другим найбільшим виробником нафти, вона посідає лише сьоме місце за розвіданими резервами. При нинішньому рівні виробництва ці резерви будуть вичерпані приблизно через 22 роки", - відзначають автори дослідження.

Вони стверджують, що "подібна, але менш гостра" ситуація відзначена в російському газовому секторі, чиї резерви обмежені 75 роками.

"Той факт, що російський експорт росте менш швидкими темпами, ніж це передбачено енергетичною стратегією, не впливає на постачання енергоносіїв у Європу в короткостроковому і середньостроковому плані. Однак у довгостроковому плані може виникнути їхня нестача також тому, що Європа буде конкурувати з іншими потенційними споживачами, такими як Китай", - говориться в доповіді.

На думку експертів, очікувані проблеми з енергоносіями виникнуть у Росії, у першу чергу, через недостатнє вкладення коштів в енергетичний сектор, у ситуації, коли іноземним капіталовкладенням перешкоджають "недостатніми політичними умовами".

Москва не здатна також скоротити внутрішній попит на енергоносії, що викликаний низькими цінами, забезпеченими масштабним субсидуванням.

За DIW, на частку Росії припадає 29% загального обсягу нафтового імпорту ЄС і одна третина газового.

Нафтогазові родовища в Північному Льодовитому океані - головна надія і Росії, і всього світу, що вже входить у піке чергової, цього разу, мабуть, найсерйознішої в історії енергетичної кризи, вважає агентство. Як вважають експерти ООН, шельф містить 140-180 млрд тонн вуглеводнів.

За оцінками вчених, оприлюдненими на всесвітній конференції у Х’юстоні з питань нафти, 69% родовищ газу перебувають у російській Арктиці. Росія ще не пред'явила свої права на значну частину цієї території, але може, не чекаючи вердикту комісії ООН щодо кордонів континентального шельфу, зайнятися освоєнням Півночі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua