"Газпром" втратив за рік 25% прибутку


"Газпром" втратив за рік 25% прибутку

Чистий прибуток "Газпрому" за міжнародними стандартами в II кварталі 2007 року знизився в порівнянні з тим же періодом 2006 року на 25% - до 102,868 млрд рублів, говориться у звіті компанії.

Це більш ніж на мільярд доларів нижче від консенсус-прогнозу, заснованого на даних опитування 11 аналітиків, - 129,5 млрд рублів.

Звітні дані розійшлися із прогнозом через більш високе (18%), ніж прогнозувалося, зростання операційних витрат, повідомляє "Інтерфакс".

За підсумками першого півріччя виторг збільшився на 5% - до 1143,894 млрд рублів.

Виторг від продажів газу збільшився на 5%, що в основному було викликано збільшенням цін продажу газу в країни колишнього Радянського Союзу і російським споживачам. Виторг від продажів газу в далеке зарубіжжя знизився на 4%, що пояснюється зниженням обсягів продажів газу в натуральному вираженні на 6%, або на 5,5 млрд. кубометрів, а також збільшенням середніх цін на 2%.

Виторг від продажів газу в країни колишнього Радянського Союзу виріс на 30% завдяки збільшенню цін. Доходи від продажу газу в Росії виросли на 12%, що, щоправда, було частково компенсоване зниженням обсягів продажу газу в натуральному вираженні на 3%. Чистий прибуток знизився на 2,5% - до 313,180 млрд рублів.

Торік на частку держкорпорацій припало до 60% від загального обсягу запозичень за кордоном. На одному тільки "Газпромі" (без урахування "Газпромнафти" і "Газпромбанку") зависло 14% від загального обсягу запозичень. Гроші були позичені на те, щоб купити додаткові активи.

Якщо компанія не зможе погасити набрані кредити, державі прийдеться так чи інакше розплачуватися за її борги: або віддати акції, втративши контроль над ними, або розкривши стабфонд. На 1 серпня обсяг накопичених у Стабфонді коштів - 3 трлн. 263,56 млрд рублів, трохи більше 127 млрд. доларів.

Федеральна служба тарифів затвердила регульовані ціни на газ "Газпрому" на 2008 рік - вони виросли на чверть, а ставки плати за транспортування по магістральних трубопроводах "Газпрому" для незалежних виробників - на 19%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua