0 800 307 555
0 800 307 555

Волинець: Для недопущення аварій необхідно модернізувати старі шахти


Волинець: Для недопущення аварій необхідно модернізувати старі шахти

Для недопущення в майбутньому масштабних аварій на підприємствах вуглевидобувної промисловості, Україні необхідно модернізувати старі шахти і будувати нові, вважає голова Незалежної профспілки гірників, народний депутат від БЮТ Михайло Волинець.

Про це він заявив у своєму коментарі РБК-Україна.

"За останні 20 років усього 4% українських шахт були модернізовані. І в цей же час шахти продовжували заглиблюватися. А розробка нижніх горизонтів - це високотемпературний режим, підвищення обсягів газу, підвищення гірського тиску, через що збільшується загроза викидів метану, вугілля і порожньої породи. Природно, шахти потрібно модернізувати. Але в нас, на жаль, дуже часто на шахти за бюджетні гроші, причому втридорога, поставляється старе устаткування під видом нового", - відзначив Волинець. При цьому він підкреслив, що нове обладнання, зокрема німецьке та англійське, дозволяє знизити концентрацію працівників, зайнятих у шахті на важких і небезпечних роботах без зниження рівня видобутку вугілля.

"Незважаючи на те, що модернізувати старі шахти дешевше, ніж будувати нові, нам необхідно проектувати і будувати нові шахти. Адже в нас є ділянки з невеликими глибинами і потужними шарами. Правда, вони перебувають на віддалі від міст. Але нам зараз не потрібно будувати нові міста - досить розвивати транспортну інфраструктуру, щоб можна було возити шахтарів на роботу за 100 км. від підприємства", - упевнений Волинець.

Крім того, державі необхідно підвищити престиж шахтарської праці, упевнений Волинець. Адже сьогодні 60% працівників галузі - люди пенсійного віку, а серед керівників старшої і середньої ланки цей відсоток досягає 85-ти. Для того, щоб кардинально змінити цю ситуацію, державі необхідно створити гідні умови для гірників, вважає Волинець.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua