"Газ України" має намір виділяти ліміти газу теплокомуненерго відповідно до рівня розрахунків


"Газ України" має намір виділяти ліміти газу теплокомуненерго відповідно до рівня розрахунків

Дочірнє підприємство Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" "Газ України" має намір виділяти ліміти природного газу підприємствам комунальної теплоенергетики відповідно до рівня їхніх розрахунків за спожите в 2007 році паливо. Про це повідомила прес-служба "Газу України".

Компанія в черговий раз звернулася до керівників Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Львівської і Харківської обласних державних адміністрацій з попередженням про наслідки критичного стану розрахунків підприємств ТКЕ за спожитий з початку 2007 року газ.

"Газ України" звертає увагу керівників областей на те, що для забезпечення постачання імпортованого газу підприємствам ТКЕ "Нафтогаз України" повинен мати достатні фінансові ресурси для його закупівлі.

У той же час рівень розрахунків значної частини підприємств ТКЕ за спожитий газ не дає можливості компанії акумулювати для цього необхідні кошти.

Станом на 3 грудня заборгованість теплокомуненерго даних 6 областей перед "Газом України" в 2007 перевищила 750 млн. гривень, або 68% від боргу всіх теплопостачальних підприємств України (загальний борг підприємств ТКЕ в 2007 році становить 1,1 млрд. гривень).

Підприємства ТКЕ Дніпропетровської області заборгували "Газу України" в 2007 році 209,6 млн. гривень (рівень розрахунків з початку року - 66%), Донецької, - 131,2 млн. гривень (83%), Запорізької - 55,1 млн. гривень (81%), Луганської - 114,6 млн. гривень (68%), Львівської - 32,1 млн. гривень (88%) і Харківської - 188,6 млн. гривень (70%).

Серед найбільших боржників - "Криворізька теплоцентраль" (борг за 2007 - 67,6 млн. гривень, рівень розрахунків - 49%), "Дніпропетровські міські теплові мережі" (39,6 млн., 71%), "Криворіжтепломережа" (33,6 млн., 77%), "Донецьктеплокомуненерго" (57 млн., 67%), Запорізький концерн "Міські теплові мережі" (45,1 млн., 80%) та інші підприємства.

Як повідомлялося, раніше "Нафтогаз України" пропонував Кабінету Міністрів перевести із грудня підприємства комунальної теплоенергетики, рівень розрахунків яких в 2007 році за природний газ становить менше 85%, на давальницьку схему оплати за паливо.

Давальницька схема передбачає, що теплова енергія, вироблена підприємствами ТКЕ, буде належати "Газу України", що і буде стягувати кошти за неї безпосередньо з кінцевих споживачів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua