Рекомендовані для АЗС ціни на нафтопродукти на 1-у декаду грудня збереглись


Рекомендовані для АЗС ціни на нафтопродукти на 1-у декаду грудня збереглись

Рекомендовані для реалізації на автозаправних станціях (АЗС) України ціни на нафтопродукти на першу декаду грудня, відповідно до методики розрахунку економічно обґрунтованих роздрібних цін на нафтопродукти, збереглися на рівні третьої декади листопада.

Такі дані містяться в спеціалізованому подекадному бюлетені секретаріату експертно-аналітичної групи з питань функціонування ринку нафти, нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної промисловості.

Так, середня ціна реалізації бензину марки А-95 становить 4,97 грн/л (максимальна - 5,05 грн/літр, мінімальна - 4,9 грн/літр); бензину марки А-92 - 4,88 грн/літр (максимальна - 4,95 грн/літр, мінімальна - 4,8 грн/літр), бензину марки А-76 - 4,78 грн/літр (максимальна - 4,85 грн/літр, мінімальна - 4,71 грн/літр), дизельного палива - 4,93 грн/літр (максимальна - 5,0 грн/літр, мінімальна - 4,85 грн/літр).

Як повідомлялося, в Україні в період з 20 до 27 листопада спостерігалося зниження цін на високооктанові бензини в крупнооптовому сегменті, зокрема, бензини марки А-95 і А-92 подешевшали на 0,1% - до 5775 грн/тонна і 5675 грн/тонна відповідно. У той же час ціни на бензин марки А-76/80 за минулий тиждень підвищилися на 0,3% - до 5583 грн/тонна, дизельне паливо подорожчало на 0,7% - до 5460 грн/тонна.

За зазначений період спостерігалося також збільшення цін на бензини і дизпаливо в роздрібному сегменті ринку нафтопродуктів. Так, бензин марки А-76/80 за останній тиждень подорожчав на 2,8% - до 4,69 грн/літр, марки А-92 - на 1,9%, до 4,87 грн/літр, марки А-95 - на 1%, до 5,02 грн/літр, середня ціна дизпалива зросла на 1,2% - до 4,97 грн/літр.

13 листопада під час наради експертно-аналітичної групи з питань функціонування ринку нафти, нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної промисловості найбільші гравці вітчизняного ринку нафтопродуктів пообіцяли уряду встановлювати роздрібні ціни на нафтопродукти не вище зазначених у подекадних бюлетенях секретаріату групи.

Крім того, віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв доручив Міністерству палива та енергетики України і секретаріату експертно-аналітичної групи продовжити підготовку подекадних бюлетенів з балансами ресурсів нафтопродуктів і цін на високооктановий бензин і дизельне паливо та з метою своєчасного запобігання негативним тенденціям на ринку надавати їх членам групи.

Експертно-аналітична група на засіданні 15 лютого 2007 року затвердила методику розрахунку економічно обґрунтованих роздрібних цін на нафтопродукти і формат інформаційного бюлетеня, у якому будуть публікуватися такі ціни.

Методика розрахунку економічно обґрунтованих роздрібних цін на нафтопродукти була розроблена секретаріатом експертно-аналітичної групи разом з учасниками ринку нафти і нафтопродуктів.

Секретаріат експертно-аналітичної групи, відповідно до цієї методики, щодекади місяця розраховує економічно обґрунтовані ціни на паливо і публікує їх у спеціалізованому бюлетені, доступному учасникам ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua