Два банки близькі до зміни власників


Два банки близькі до зміни власників

Акціонери Кредитпромбанку підвели підсумки першого етапу тендера із продажу контрольного пакета акцій свого банку.

У фінальну частину турніру вийшли чотири іноземних банки - два із Греції і по одному з Австрії і Франції. Вони ж беруть участь у тендері на покупку Правекс-Банку (який, щоправда, не підтверджує факту переговорів).

Джерело в банківських колах повідомило, що за результатами первинного аудита Кредитпромбанку його акціонери одержали пропозиції про продаж 75% пакета акцій від чотирьох банків: грецьких National Bank of Greece і Piraeus, а також Erste Bank і Societe Generale. Самі ці банки не коментують дану інформацію. Грецькі банки побічно підтвердили інтерес до Кредитпромбанку та "інших інвестиційних можливостей в Україні". В Erste Bank повідомили, що не приймають участі в тендері на покупку Кредитпромбанку. "Зараз в Україні ми фокусуємося на розвиток "Ерсте Банк", - заявила прес-служба банку. В Societe Generale від коментарів відмовилися.

За даними "i", у процесі переговорів з акціонерами Кредитпромбанку відсіялися грецький банк Marfin Popular, італійський Intesa та американський GE Money Bank. "Всі ці банки, як і згадані чотири установи, беруть участь у тендері на покупку Правекс-Банку", - сказав співрозмовник кореспондентові "i". За його словами, акціонери Кредитпромбанку заморозили переговори про продаж банку в лютому цього року в надії на його подальше подорожчання. Тоді максимальну пропозицію (за 100% акцій банку) робив National Bank of Greece - $500 млн. (див. "i" №536 від 25 липня 2007 р.). Зараз Кредитпромбанк може коштувати вже близько $700 млн., тобто майже чотири капітали.

З Правекс-Банком ситуація складніша. У нього досить висока залежність від валютних ресурсів, на які робилася ставка при кредитуванні населення. Крім того, в "Правексі", як у будь-якого банку, що займається роздрібним бізнесом, відносно висока частка простроченої заборгованості в портфелі фізосіб, що сформувалася через високу плинність кадрів та агресивну політику банку на ринку беззаставного кредитування. Тому, за оцінками експертів, він може коштувати близько $500 млн., тобто 3,5 капітали. На думку почесного президента Укргазбанку Василя Горбаля, зниження мультиплікаторів при продажі українських банків неминуче і пов'язане з нервозною ситуацією на світових фінансових ринках і перспективами вповільнення зростання банківської системи. "Думаю, коефіцієнти при продажі будуть перебувати в районі 3-4 капіталів. Однак з урахуванням динамічного збільшення активів і капіталу власники банків, які почекають із продажем, в абсолютному вираженні одержать більше", - говорить банкір.

Найбільш імовірними кандидатами на придбання Кредитпромбанку експерти називають National Bank of Greece. Правекс-Банк, очевидно, дістанеться французькій Societe Generale або американському GE Money Bank. Примітно, що французький банк дотепер не закінчив угоду по придбанню Ікар-Банку - "через бюрократичні нюанси". "Можливо, вони відмовляться від неї, тому що в Кредитпромбанку гарне представництво на сході України", - говорить один з банкірів. На думку гендиректора ІК "Драгон Капітал" Дмитра Тарабакіна, відношення Societe Generale до угоди з Ікар-Банком навряд чи зміниться: "Це різні угоди. Кредитпромбанк - великий банківський бізнес, Ікар-Банк - це більше ліцензія".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Правекс Банк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua