Мінфін сподівається, що Україна уникне санкцій FATF — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінфін сподівається, що Україна уникне санкцій FATF

42
ФІНАНСИ
Міністерство фінансів України сподівається, що Україна зможе уникнути введення додаткових санкцій з боку міжнародної групи по розробці фінансових мір боротьби з відмиванням грошей, отриманих злочинним шляхом (FATF).
"Я дуже сподіваюся, що ми ніколи не довідаємося, якими вони (санкції FATF) можуть бути", - заявив міністр фінансів Ігор Юшко. Юшко також заявив, що законопроект про боротьбу з відмиванням брудних грошей уже підготовлений, і, по його прогнозах, Верховна Рада найближчим часом схвалить його.
Міністр фінансів відзначив, що Кабмін розробив цей законопроект з урахуванням сучасних вимог, що стали більш твердими після терористичних актів у США 11 вересня минулого року. У п'ятницю, 21 червня, FATF заявила, що, якщо Україна не прийме відповідний закон до наступного засідання групи, що заплановано на середину жовтня поточного року, група має намір почати більш тверді заходи для відношенню до України.
Зокрема , міри, що може застосувати група, містять у собі вимагання від компаній, що ведуть бізнес з Україною, одержання від них регулярних даних про їхні операції. FATF також може більш ретельно вивчати акціонерів українських компаній, з якими ведуть бізнес їхні партнери з країн, що входять у FATF. Крім того, FATF може ускладнити процедуру реєстрації філій українських банків на території країн, що входять у групу, і застерігати компанії країн своїх членів про ризик ведення бізнесу з українськими партнерами.
Нагадаємо, що Україна вже розпочала ряд заходів для боротьби з відмиванням грошей - створила орган для боротьби з відмиванням грошей і розробила критерії оцінки сумнівних операцій.
За матеріалами:
УСПП
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас