762
Петро Переверзєв демонструє біржеве зростання
— Фондовий ринок
Акціонери Української міжбанківської валютної біржі (УМВБ) учора призначили головою правління біржі Петра Переверзєва.
За рік він повинен буде запустити на біржі, у якій інвестують $10-15 млн, торги ф'ючерсами і форвардами, а також знайти іноземного партнера для впровадження нових біржових технологій. Експерти стверджують, що переформатування біржі займе півтора-два роки, а переманити торговців з інших бірж УМВБ зможе в тому випадку, якщо запропонує ринку технології, які успішно впроваджені в Росії.
Учора збори акціонерів УМВБ змінили структуру управління біржею: замість ради директорів уведене правління, головою якого став Петро Переверзєв. Як повідомлялося, біржова рада ще наприкінці вересня призначила Петра Переверзєва в. о. глави ради директорів замість Олега Андронова. Це рішення в Господарському суді Києва оспорила компанія "Основа" (володіє 2,8% акцій біржі), що зажадала заборонити раді УМВБ проводити кадрові перестановки керівного складу. Тепер, за словами юриста компанії "Основа" Ксенії Пясецької, заперечити призначення пана Переверзєва неможливо: "Його призначили загальні збори акціонерів, що абсолютно правомірно". Пан Андронов учора був недоступний для коментарів.
Незважаючи на те, що судовий процес ще не завершений, нове керівництво УМВБ учора вже оголосило нові плани розвитку біржі. Петро Переверзєв повідомив, що протягом року в УМВБ буде вкладено $10-15 млн. В устав біржі внесли зміну, що передбачає можливість здійснювати нові види діяльності: торгівлю процентними терміновими контрактами (форварди), терміновими контрактами (ф'ючерси), інструментами грошового обігу, курсом валют або фондового індексу (процентні, курсові та індексні свопи), опціонами. "Все потрібно починати з нуля. Зараз на УМВБ немає фахівців, тому прийдеться формувати керівний склад з п'яти-шести чоловік - це будуть директори департаментів цінних паперів банків і фахівці з торгівлі цінними паперами", - сказав він.
УМВБ також має намір знайти партнера серед західних бірж для впровадження їхніх біржових технологій на українському майданчику. "Ведуться переговори з Віденською і Франкфуртською фондовими біржами, зі скандинавською OMX", - повідомив голова правління. Інтерес до УМВБ проявляє і біржа РТС, що намагається одержати контроль над біржею "Іннекс". "Але в нас із РТС поки різні погляди, їм цікава участь у капіталі, а нам - об'єднання майданчиків",- сказав пан Переверзєв, відзначивши, що західні біржі цікавить не стільки капітал УМВБ, скільки "об'єднання майданчиків для впровадження подвійного лістингу".
За його прогнозами, уже в I кварталі 2008 року стане відомо, з якою біржею буде вводитися подвійний лістинг. Як повідомлялося, подвійний лістинг хотіли запустити ПФТС і Варшавська фондова біржа, однак цього поки не дозволяє українське законодавство. У РТС від коментарів відмовилися. Старший віце-президент OMX Group Генрі Баргстрон підтвердив факт переговорів. "Ми розглядаємо всі можливості для співробітництва, але поки не поспішаємо із введенням подвійного лістингу, - заявив пан Баргстрон. - У нас є плани в Україні, і серед них - впровадження наших технологій і пошук біржі або групи бірж для співробітництва".
Президент біржі ПФТС Ірина Зоря впевнена, що керівництву УМВБ для створення повноцінної фондової біржі одного року буде недостатньо. "На Вільнюській біржі впровадження технологій OMX зайняло півтора року", - сказала Зоря.
На думку глави ТІС "Перспектива" Сергія Антонова, для запуску повноцінного фондового майданчика необхідно мінімум півтора-два роки.
Учасники ринку стверджують, що УМВБ зможе переманити частину торговців із ПФТС, якщо запропонує новий продукт. "УМВБ може купити програму, що не "зависає", чітко відображає ціни, має гарний регламент торгів. Щоб стати біржею, їм необхідно запропонувати щось більш якісне, ніж у ПФТС", - упевнений начальник відділу продажів інвестиційної компанії (ІК) "Трійка Діалог Україна" Володимир Грищенко. Заступник генерального директора ІК Millennium Capital Олександр Панченко вважає, що УМВБ може зацікавити торговців, що бажають працювати за технологією "сквитовки угод", що є в РТС, але не запущена на біржі ПФТС. "У чому суть цієї технології? Я виставляю котирування, і, коли чиясь заявка доростає до моєї ціни, угода автоматично виконується, - сказав він. - Якщо УМВБ домовиться із РТС, то ринку ці технології сподобаються".
За матеріалами: Коммерсант-Україна
Поділитися новиною