0 800 307 555
0 800 307 555

Нацбанк спровокував попит на ресурси


Нацбанк спровокував попит на ресурси

Уведений із учорашнього дня Нацбанком норматив резервування по кредитах від нерезидентів уже відбився на грошовому ринку. Кредити овернайт учора подорожчали з 0,5-1% до 8-10% річних.

Експерти очікують, що такі ціни на гроші збережуться протягом 2-3 тижнів.

За даними "Экономических Известий", найбільш активними покупцями ресурсів на міжбанківському ринку виступили ті банки, які переживають досить високу залежність від валютних ресурсів: це Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ, Кредитпромбанк, Надра, Приватбанк і Правекс-Банк.

Великі обсяги ресурсів, які були потрібні цим банкам для виконання резервних вимог НБУ, а також висока активність Нацбанку зі стерилізації грошової маси через депозитні сертифікати підштовхнули ринок нагору. "Останні півтора місяці НБУ збирав гроші із системи через депозитні сертифікати. У свою чергу великі банки поступово знижували ліміти кредитування на дрібні банки через напружену ситуацію з ліквідністю на зовнішніх ринках. Звідси і зростання ставок", - говорить голова правління Банку НРБ Владислав Кравець.

Директор департаменту казначейських операцій банку Фінанси та кредит Андрій Войтенко розповів, що кредити для різних банків подорожчали по-різному. Для великих банків ціни з 0,5-1% збільшилися до 5-8% річних. Дрібні банки змушені платити за ресурси до 10% річних. "За нашими підрахунками, обсяг обов'язкових резервів з 20 листопада виріс приблизно на 30%. Звідси і дефіцит ресурсів",- пояснює пан Войтенко.

За його словами, попит формувався залежно від структури пасивів банків. Ті банки, які залежали у своїй роботі від валюти найбільшою мірою, найбільше і мали потребу в кредитних ресурсах. "Я думаю, що нема рації зараз давати прогноз погоди на кожен день. Ліквідність зберігається, і після першого грудня ставки повинні прийти до свого нормального рівня, тобто нижче 5%. При цьому ринок буде зберігати тонус, і таких викидних цін на гроші, які ми спостерігали донедавна, уже не буде",- стверджує банкір.

Голова правління банку Хрещатик Дмитро Гриджук пояснює підвищення ставок на міжбанку не тільки діями НБУ. "На мій погляд, це відбулося не тільки через резервування. У четвертому кварталі відбувається активізація бізнесу. У зв'язку із цим ставки ростуть",- говорить банкір. За його словами, така тенденція буде зберігатися два-три тижні, а потім почнеться процес стабілізації цін на ресурси. Звичайно, у першій декаді грудня багато бізнесменів закінчать розрахунки з контрагентами, ділове життя трохи заспокоїться і попит на ресурси затихне. На думку Дмитра Гриджука, зростання цін нічних кредитів не відіб'ється на вартості банківських позик, а значить не буде впливати і на інфляцію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua