Ще одна фінансова афера - постраждало 16 тис. людей


Ще одна фінансова афера - постраждало 16 тис. людей

Кредитна "Українська група Капітал" обдурила 16 326 українських позичальників на 168 млн. грн. Вона працювала за схемою "покупка в групах" і вважала що її діяльність не підпадає під ліцензування.

Минулого тижня "Деньги" одержали довгоочікувану відповідь на запит у Міністерство внутрішніх справ із приводу кримінальної справи, порушеної проти дочірніх підприємств "Української групи Капітал". За даними МВС, загальний розмір збитків, нанесених цією компанією громадянам, склав 168 млн. грн.

Нагадаємо: "Українська група Капітал" була найбільшою структурою в Україні, що займалася видачею дешевих кредитів (під 2-3% річних у гривнях). Компанія працювала за схемою "покупка в групах" більш ніж в 39 містах України. Кредити обіцяли видавати не тільки на покупку побутової техніки та автомобілів, але і на придбання нерухомості. При цьому "УГ Капітал" працювала без ліцензії Держфінпослуг на надання кредитів населенню, більше того, вона не була фінансовою установою, а існувала як звичайне ТОВ. Клієнти підписували з компанією договір на надання послуг адміністратора, платили початковий внесок (до 8% вартості товару або нерухомості) і чекали своєї черги одержання пільгових позик. Чекали місяцями. Співвідношення виданих кредитів у компанії, навіть за заявою її керівництва, становило 1:16.

Кримінальна справа за фактом шахрайства в особливо великих розмірах проти посадових осіб дочірніх підприємств ТОВ "Українська група капітал" у Харківській області була відправлена в суд ще влітку цього року. Однак тільки зараз стала відома загальна сума збитку, завданого учасникам групи і загальне число потерпілих. Як повідомив "Деньгам" заступник начальника управління Головного слідчого управління МВС України Іван Канфуї, протягом травня 2005 - серпня 2006 років шахрайським шляхом "Капіталу" удалося заволодіти грішми 467 жителів Харкова і Харківської області. Загальний розмір збитків, завданих жителям тільки цього регіону, становить 2,6 млн. грн. При цьому "силовикам" вдалося накласти арешт на рахунки компанії в розмірі ще 3,4 млн. грн.

Кримінальні справи проти співробітників компанії також порушені у Вінниці, Ужгороді, Луганську та інших містах України. Число постраждалих позичальників по всій Україні склало 16 326 чоловік. Зараз слідчі підрозділи шести областей України ведуть досудове слідство за фактом роботи обласних філій "Капіталу".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування