Громадський суд створює чорний список корупціонерів в Україні


Громадський суд створює чорний список корупціонерів в Україні

Громадський суд України створить чорний список голів сільських рад, що порушують законодавство в сфері земельних відносин.

Про це повідомив представник Громадського суду України (ГСУ) Ярослав Місяць.

За його словами, у чорний список уже потрапили два голови сільрад у Київській області. Він також повідомив, що ГСУ почав проводити громадське розслідування щодо фактів корупції при виділенні земельних ділянок у Київській області за зверненням громадської організації "Варта Києва" у вересні поточного року.

Результати розслідування Місяць пообіцяв оприлюднити протягом місяця.

За його словами, у Київській області більшість простих людей не можуть протягом 3-7 років одержати документи на право власності на землю, у той же час узаконювання угод із землею стало бізнесом.

Як підкреслив Місяць, процес вилучення земель у людей найчастіше відбувається в такий спосіб: голова сільради збирає в місцевих жителів державні акти на право власності на землю для видачі актів нового зразка, акти знищуються під видом пожежі або крадіжки, після чого голова сільради видає заднім числом рішення і видає держакти новим власникам.

За словами жителя села Підгірці (Київська обл.) Олега Вуса, в 2005 році рішенням сільради йому була виділена ділянка землі для ведення приватного селянського господарства.

"Однак сільрада вже п'ять разів змінила своє рішення, а землі я одержати не можу", - сказав він. При цьому житель села, за його словами, неодноразово звертався до керівництва Обухівської райради, однак воно не знайшло в діях сільського голови ніяких порушень. Звернувшись з даним питанням в Київську ОМА, Вус одержав відповідь, у якому сказано, що 95% землі в 2005-2007 роках було виділено не жителям сіл Підгірці, Романків і Креничі.

За даними представника Коаліції антикорупційних організацій Віталія Хибовського, у селі Бєлогородка Києво-Святошинського району виникла спірна ситуація із землями, переданими пайовикам у колективну власність. "Це - сади. 950 паїв по 19 соток", - пояснив Хибовський.

29 жовтня група країн-членів Ради Європи з боротьби із корупцією (GRECO) заявила, що вважає рівень корупції в Україні таким, котрий загрожує принципам демократії в країні. У своїй доповіді GRECO акцентувала увагу на антикорупційній політиці України, збитках від корупції для держави, незалежності судів.

У вересні, провідна міжнародна організація по боротьбі з корупцією Transparency International оголосила результати дослідження, відповідно до якого рівень корупції в Україні склав 2,7 пункти, за 10-бальною шкалою, де 0 - максимум, а 10 - відсутність корупції взагалі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua