Ціни на нафту встановили новий рекорд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ціни на нафту встановили новий рекорд

Енергетика
275
Нафтові ціни встановили новий рекорд. ОПЕК намагається стабілізувати ціни, однак поки ініціатива картелю виглядає, скоріше, як жест доброї волі стосовно споживачів. Екперти вважають, що ціни найближчим часом зупинити не вдасться.
Черговий рекорд встановили нафтові ціни на торгах у четвер. Намічена тенденція до зниження різко припинилася, і котирування підстрибнули майже на 2%. Тепер барель нафти коштує більше $96, що є абсолютним рекордом. Американські нафтові ф'ючерси на грудень виросли на електронних торгах до $96,3 за барель, нафта марки Brent також побила рекорд - барель Brent піднявся до $91,63.
У першу чергу зліт цін обумовлений різким падінням запасів палива в США і публікацією даних про зростання американської економіки (при постійному зростанні виробництва потрібні все більші обсяги нафти, що й веде до її подорожчання). Крім того, нафтові котирування злетіли і через рекордне падіння долара стосовно євро.
Долар знецінився, відповідно, один барель нафти став коштувати більше доларів, ніж раніше.
До того ж пізно ввечері в середу була цілком очікувана знижена ставка Федеральної резервної системи (ФРС) США на 25 базисних пунктів (до 4,5%). При зниженні процентної ставки комерційним банкам стає вигідніше брати кредити у ФРС. Внаслідок цього кредитів залучається більше, і більше коштів виявляється у вільному обігу. Власне, зниження ставки спрямоване саме на усунення нестачі вільних грошей.
" Гроші, що звільнилися, повинні кудись піти, - говорить начальник відділу ринкового аналізу Собінбанку Олександр Разуваєв. - Найвигіднішими об'єктами вкладення коштів зараз є нафта і золото, відповідно, їхня ціна росте при зниженні дисконтної ставки". При цьому Разуваєв відзначив, що, з високою ймовірністю, до кінця року буде ще одне зниження ставки, приблизно - ще на 0,25%. "Реакція світових ринків була передбачувана, так само, як і поводження цін, - говорить Разуваєв. - Нафтовий фактор стає вирішальним. Частка нафтогазових паперів в індексах висока".
Іншими словами, нафтові котирування піднімуться ще вище, і це, укупі з потенційним зниженням ставки ФРС, позитивно позначиться на російській економіці.
На думку експертів, вільні кошти будуть спрямовані на ринки, що розвиваються, у першу чергу - у Росію.
Різкий зліт цін стурбував Організацію країн - експортерів нафти (ОПЕК), що до останнього часу не збиралася підвищувати квоту на видобуток нафти. Однак у нинішній ситуації картель визнав за необхідне збільшити квоту на 500 тис. барелів на добу. За словами офіційного представника ОПЕК Омара Фарук Ібрахіма, мова йде про реальне збільшення обсягів нафтовидобутку, виходячи з обсягів сьогоднішнього виробництва.
Втім, це рішення ОПЕК, скоріше, спроба заспокоїти споживача, стривоженого різким зростанням цін, ніж реальний крок. Справа в тому, що при загальній квоті в 25,8 млн барелів за добу ОПЕК реально добуває більше 30 млн барелів, так що нинішнє збільшення квоти варто розглядати лише як жест доброї волі, що не має вирішального значення. У той же час ОПЕК невигідне занадто сильне зростання цін, і, за прогнозами аналітиків, у недалекому майбутньому, якщо ціни на нафту будуть рости такими ж темпами, картель буде змушений серйозно наростити свої обсяги видобутку, щоб хоч якось понизити нафтові котирування.
ОПЕК побоюється того, що споживачі, злякавшись занадто високих цін на нафту, можуть почати шукати альтернативні шляхи енергозабезпечення, які будуть дешевші, ніж нафта, яка постійно дорожчає.
Проте, фахівці говорять, що серйозно вплинути на ціноутворення ОПЕК уже не зможе - основним драйвером цін у цей час є вже не недостача обсягів видобутку, а напружена геополітична ситуація на Близькому Сході.
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас