Курс гривні до долара залишиться стабільним найближчим часом


Курс гривні до долара залишиться стабільним найближчим часом

Приплив капіталу в Україну компенсує негативний вплив зростаючого дефіциту торговельного балансу.

Незважаючи на розмови про прийдешню ревальвацію національної валюти, гривня залишиться стабільною в найближчий час, вважають експерти "Райффайзен Банку Аваль".

Як відзначив аналітик "Райффайзен Банку Аваль" Дмитро Сологуб, в умовах триваючої політичної невизначеності і турбулентності на світових фінансових ринках, Національний банк України, швидше за все, не буде робити різких кроків щодо зміні курсу гривні до долара США, повідомляє прес-служба банку.

У той же час, відкритим залишається питання про те, яким би міг бути курс гривні, якби НБУ ухвалив рішення щодо підвищенні гнучкості обмінного курсу. Якщо говорити про короткострокову перспективу, то, незважаючи на погіршення зовнішньої кон'юнктури на ринках капіталу, приплив портфельних інвестицій в Україну триває - фондовий ринок росте швидкими темпами, банки (у першу чергу - з іноземним капіталом) продовжують залучати зовнішні запозичення.

Крім того, прямі іноземні інвестиції також продовжують рости, незважаючи на політичну невизначеність. Таким чином, значний приплив капіталу в Україну компенсує негативний вплив зростаючого дефіциту торговельного балансу і дозволяє Національному банку збільшувати валютні резерви. Тому на даний момент збільшення гнучкості обмінного курсу, швидше за все, призведе до незначного зміцнення гривні, відзначив Сологуб.

Прогноз довгострокової динаміки повинен ураховувати низку факторів, які можуть вплинути на курс гривні. Наприклад, фактором зміцнення національної валюти може бути, на думку аналітика "Райффайзен Банку Аваль", збільшення припливу інвестицій у переддень "Євро-2012" і за умови проведення структурних реформ. Такий шлях - поступова ревальвація національної валюти - пройшло більшість країн Центральної та Східної Європи. У той же час, необхідно враховувати й фактори, які можуть негативно вплинути на курс гривні, а саме - подальше подорожчання газу і можливе падіння світових цін на метал. Таким чином, не можна однозначно стверджувати, яким буде курс гривні в довгостроковій перспективі.

Як відзначив Дмитро Сологуб, метою курсової політики повинна бути не девальвація або ревальвація національної валюти, а вибір оптимального режиму обмінного курсу, що буде сприяти економічному росту і збереженню макроекономічної стабільності. "З огляду на високий ступінь інтеграції України у світову торгівлю і все зростаючу залежність від міжнародних фінансових ринків, більш гнучкий обмінний курс дозволив би згладжувати вплив зовнішніх шоків на макроекономічні показники. Крім того, відмовившись від твердої прив'язки гривні до долара США, Національний банк зміг би більш ефективно контролювати рівень інфляції", - додав аналітик.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:Райффайзен Банк Аваль
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua