Автомобілебудівники побоюються підтримки держави — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Автомобілебудівники побоюються підтримки держави

29
15 керівників автопідприємств іноземних представництв автомобільних компаній звернулися до Президента України Леоніда Кучми, голови Верховної Ради Івана Плюща та прем'єр-міністра Анатолія Кінаха з проханням підтримати кардинальну переробку законопроекту, що виноситься на друге читання, «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів про державну підтримку автомобілебудівної галузі України» (проект № 7029). Про це представники Асоціації автомобільних імпортерів повідомили на прес-конференції 4 серпня.
Як повідомляє Forum, звернення підписали керівники «Дженерал Моторс Україна», «Укрпромінвест», Луцького, Черкаського, Кременчуцького та інших автомобільних заводів, керівники автосервісних компаній.
За даними Асоціації, законопроект, що виноситься на друге читання, передбачає значні збільшення ставок податків на імпорт автомобілів, мита на вузли й агрегати для промислової комплектації і впровадження нових ставок мита на двигуни і номерні запчастини до них (1,5 євро за 1 кубічний сантиметр) і причепи.
Зокрема, законопроект пропонує збільшити ставки податків на імпорт нових автомобілів від 100% на бензинові двигуни об’ємом понад 3000 кубічних сантиметрів до 760% на автомобілі з бензиновими двигунами об’ємом до 1000 кубічних сантиметрів.
«Даний законопроект не відображає інтересів підприємств галузі і не спрямований на її розвиток. Він не сприяє залученню інвестицій, стимулюванню виробництва, розвитку суміжних галузей. Усі запропоновані зміни спрямовані на створення привілейованих умов тільки для одного підприємства галузі — АвтоЗАЗ-Daewoo», — стверджують автори звернення. Асоціація вважає, що ухвалення законопроекту призведе до збільшення імпорту колишніх у використанні автомобілів, значно збільшує оподатковування масових автомобілів і не змінює оподатковування дорогих автомобілів з великим об’ємом двигуна. Крім того, на думку Асоціації, прийняття цього закону призведе до скорочення робочих місць сервісних, торговельних і автоскладальних компаній.
Члени Асоціації мають намір переконувати народних депутатів відмовитися від прийняття такого законопроекту за допомогою публічних виступів і заручатися підтримкою Європейського Союзу (самміт «Україна-ЄС» розпочне свою роботу 10 вересня в Ялті).
«Основне наше завдання, щоб це питання не обговорювалося кулуарно, там ніхто не може дійти згоди. Це промисловість з оборотом в 1 млрд. доларів. І це питання має обговорюватися за столом, при камерах, про це має знати громадськість», — заявив на прес-конференції голова правління групи компаній «Автотрейдинг» Віктор Іванченко.
За його словами, наведені вище зміни до законопроекту були внесені за останні дні роботи 7-ої сесії з метою прискорення ухвалення закону. На думку членів Асоціації, апологети законопроекту спробують винести його на друге читання у вересні-жовтні. Поки що Асоціація не отримала відповіді на своє звернення до виконавчої і законодавчої влади.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас