506
Ціни на квартири в Києві не змінилися і складають 2406 дол./кв.м
— Нерухомість
На минулому тижні ціни на житло в Києві не змінилися. Як повідомляють FINANCE.UA експерти Аналітичного відділу компанії Канзас на столичному ринку нерухомості триває стагнація. Угоди, є, але їх мало, у деяких випадках при продажах ціна торгу доходить до 10 тисяч у.о. убік зниження. Однак, продавці вичікують і не поспішають знижувати ціни в пропозиціях продажу.
За даними портал за тиждень із 23 по 30 липня 2007 р. індекс вартості вторинної нерухомості Києва не змінився. Поточне значення індексу вартості становить 2406 $/кв.м.
Варто відзначити, що первинний ринок теж завмер - у червні цінових коливань не було, і по даним будівельних компаній ціни на об'єкти не переглядалися.
Свій вплив на ринок нерухомості Києва роблять стагнація ринку в Москві, а так само кредитна криза США. Однак, на думку фахівців центру "Індикатори ринку нерухомості" восени можна чекати пожвавлення на ринку нерухомості Москви з боку покупців, при цьому ціни на вторичку залишаться на досягнутому рівні.
У Києві на вторинні квартири до кінця літа різких стрибків цін не передбачається.
Індекс вартості є індикатором поточного рівня цін на житло. Він не відображає ціну якоїсь конкретної квартири, а є загальринковим показником. Зростання або зниження цього показника служить індикатором підвищення або зниження загального рівня цін на житло в місті. А зміна ціни кожної окремої квартири є приблизно пропорційним зміні індексу вартості.
Другим показником, що розраховується для аналізу динаміки цін на ринку житла, є індекс цінового очікування. Цей показник має подвійний логічний зміст. З однієї сторони це індикатор темпів зміни цін на ринку нерухомості (% на місяць), а з іншого боку - значення похідної індексу вартості.
Індекс цінового очікування вторинної житлової нерухомості Києва за минулий тиждень зайняв нульову позицію. Таке значення індексу цінового очікування дає підставу припускати можливу стабілізацію цін на нерухомість у Києві найближчим часом.
Індекс очікування є єдиним на сьогоднішній день обґрунтованим математичним інструментом аналізу динаміки цін на ринку житла. Він допомагає відслідковувати сховані внутрішні процеси ринку нерухомості. Значення індексу дозволяють представити темпи приросту цін на найближчі місяці. Індекс очікування служить інструментом оцінки своїх дій з вкладення коштів, допомагає встежити за прихованими тенденціями, знаходити важливі закономірності ринку нерухомості. Зниження індексу до нуля означає стабілізацію ринку, а негативне значення означає очікування можливого зниження цін.
Третім показником, що розраховує компанією для вторинного ринку нерухомості Києва є індекс прибутковості. Цей індекс дозволяє проводити зручний моніторинг поточної прибутковості вкладень у нерухомість, не вдаючись до самостійних обчислень. Розрахунок індексу прибутковості здійснюється за новою методикою, що дозволяє побачити місячну ставку прибутковості нерухомості, а саме, індекс прибутковості розраховується як сума приросту вартості квартири за минулий місяць і місячний доход від здачі квартири в оренду. Індекс прибутковості за новою версією виражається у відсотках за місяць.
Значення індексу прибутковості житла за червень 2007 р. склало +0,1% за місяць. За даними Національного банку України річна середньозважена ставка прибутковості з довгострокових банківських депозитів на травень 2007 р. склала 9,6% річних (знизилася), тобто 0,8%/міс., що майже у 8 разів більше, ніж прибутковість вторинного київського житла в червні 2007 року. Варто відзначити, що у зв'язку із зупинкою росту цін на нерухомість знизилися і показники її прибутковості. Уперше за останні два роки прибутковість київського житла стоїть на настільки низькій позначці 0,1% за місяць.
Компанія «Канзас» уже два роки провадить розрахунки індексів нерухомості і аналізує їх динаміку. Зараз у базі даних, на підставі якої будуються графіки індексів Києва з 2005 року, перебуває 194 тисячі оголошень про продаж квартир.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною