Кабмін розглядає можливість мирової угоди з Татарстаном по "Укртатнафті"


Кабмін розглядає можливість мирової угоди з Татарстаном по "Укртатнафті"

Кабінет Міністрів розглядає можливість підписання мирової угоди з татарстанськими акціонерами компанії "Укртатнфта" (Кременчуцький нафтопереробний завод, Полтавська область) для врегулювання корпоративної суперечки навколо компанії. Про це в Полтаві повідомив голова Фонду державного майна Валентина Семенюк.

За її словами, з доручення першого віце-прем'єра, міністр фінансів Миколи Азарова Кабмін створив розширену міжвідомчу комісію, що протягом тижня обговорить питання заключення такої угоди між акціонерами НПЗ, що задовольняє Україну, Татарстан і Росію.

"Щоб ми в цьому трикутнику суперечки не втратили підприємство. І світова угода повинне бути затверджена судовим рішенням" - сказала Семенюк.

Вона відзначила, що мирову угоду необхідно укласти в рамках закону, а всі виниклі проблеми із НПЗ Семенюк пов'язує з непродуманою політикою приватизації минулих років.

"Це все результат непродуманої приватизації минулих років, коли з шести НПЗ, залишився шматочок "Укртатнафти" і 25% НПК "Галичина". Всі інші НПЗ куплені акціонерами інших держав, без інвестиційних зобов'язань і зараз іноземці диктують нам монопольні ціни й поставку пального", - відзначила Семенюк.

Вона додала, що зараз основна проблема укладається в невідповідності уставу "Укратанафти" закону про управління об'єктами державної власності й Господарському кодексу України.

"Тому й створена міжвідомча комісія, де готуються зміни в устав, після чого буде регулюватися склад наглядацької ради, ревізійної комісії НПЗ", - повідомив голова ФДМ.

У цілому, уточнила Семенюк, мова йде про повернення 18% акцій на користь України та про подальшу стабільну роботу підприємства.

"Зараз не тільки про ці спірні 18% треба говорити, але й про те, щоб була стабільна робота на підприємстві... Це єдине підприємство, у якому така більша частка 43% власності держави й для нас головне - стабільна поставка нафти", - сказала вона.

У комісію ввійшли представники Фонду державного майна, Мінекономіки, Мінпаливенерго, Мін'юсту й ін.

Як повідомлялося, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" сконцентрувала у своєму балансі 61,354% "Укртатнафти".

22 травня міністр палива й енергетики Юрій Бойко заявляв, що держава має намір повернути у свою власність 8,336% акцій "Укртатнафти", що належать AmRuz Traiding AG (Швейцарія), і 9,96%, що належать SeaGroup International PLC (США).

За станом на початок 2007 року 43,054% акцій "Укртатнафти" належали "Нафтогазу України", 28% акцій - Міністерству майна й земельних ресурсів Татарстану, 9,96% - SeaGroup International PLC (США), 8,6% - компанії "Татнафта" (Татарстан), 8,336% - компанії AmRuz Traiding AG (Швейцарія).

У жовтні 2006 року уряд Татарстану передало в довірче управління російської компанії "Татнафта" 28% акцій "Укртатнафти".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua