0 800 307 555
0 800 307 555

Банки підкуповують роботодавців низькими витратами на зарплатні картки


Банки підкуповують роботодавців низькими витратами на зарплатні картки

Банки почали активно боротися за корпоративних клієнтів. Фінансисти пропонують їм низькі відсотки по корпоративних зарплатних проектах. Це вигідно для власників підприємств, але не їхнім співробітникам - власникам карток.

Перший український міжнародний банк (ПУМБ) у понеділок оголосив про пільгові умови обслуговування для тих компаній, які оформлять у банку зарплатні картки на своїх співробітників. Замість 0,7%-1% комісії за нарахування зарплати співробітнику банк пропонує 1 грн. Пропозиція дійсно до 1 грудня. Єдиним, хто раніше виходив з такою пропозицією був Укрсоцбанк - 0,01%, але його акція завершилася 15 квітня.

Дешевий тариф для роботодавця компенсується низькими відсотками для працівників. Так, на залишок коштів по картковому рахунку співробітника компанії, що обслуговується в ПУМБ , банк обіцяє нараховувати 2% річних. Аналогічні пропозиції в банків-конкурентів: 3% у Райффайзен Банці Аваль, 4% - в Украгазбанку. "Чим нижче відсоток річних на залишок по рахунку пропонує банк, тим більше прибутку він отримає на конкретному співробітнику компанії", - пояснює фахівець центра карткових операцій Unicredit Bank Олена Калініна.

Однак головна мета будь-якого банку - привчити людей до кредитів. З картки можна зняти не тільки нараховану зарплату, але й суму, що у два рази більше зарплати. Цю схему банкіри називають "овердрафт". ПУМБ нараховує по таких кредитах 24% річних, Приватбанк -7% річних, Укрсиббанк - 21%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua