Найприбутковіші банки за депозитами в гривні, євро та доларах (інфографіка)
Великі банки знову взяли паузу у перегляді депозитних пропозицій для приватних клієнтів. За останні два тижні лише кілька фінустанов із депозитним портфелем від 2 млрд грн змінили депозитні ставки. На яких умовах фізособа зараз може розмістити свої гроші у таких банках — у свіжому огляді «Мінфіну».
Найбільші середні ставки за гривневими вкладами банки-учаники огляду в серпні тримали на піврічні вклади — 12,7% річних, трохи менші — за річними вкладами та вкладами на 9 місяців: 12,53% та 12,29 річних відповідно.
Найменша середня ставка — 11,3% річних — за тримісячними гривневими депозитами, вони сягли найнижчого рівня з початку року. І це при тому, що в кінці липня — на початку серпня чимало великих банків підвищили ставки. З початку року дохідність цих вкладів втратила найбільше — 2,67 в.п., піврічні схудли на 2,03 в.п., річні — на 1,93 в.п., найменше йшли вниз вклади на 9 міс (-1,75 в.п.)
Послабшання гривні та інфляція не сприяють впевненості вкладників, які перевкладаються у валюту: в липні фізособи забрали з банків 8,7 млрд. грн. із гривневих депозитів та поклали на валютні 5,23 млрд. грн. Водночас, загальні депозитні портфелі фізосіб українських банків зростають.
Довідка Finance.ua:
- З липня минулого року НБУ поступово знижував облікову ставку (з 25% до 13%), а слідом за цим знижувалися й ставки за кредитами та депозитами для бізнесу та населення.
- Там стверджують, що ставки за гривневими депозитами та державними облігаціями (ОВДП), попри зниження, й надалі забезпечують достатній захист від інфляційного знецінення. Так, за гривневими депозитами в середньому пропонується близько 13% річних (біля 10,4% після вирахування податків), а за ОВДП — від 12,5% до 17% (не оподатковуються).
Оберіть найвигідніший депозит серед надійних банків України. Порівняння ставок та умов депозитів на Finance.ua:
Депозити в банках
За матеріалами: Мінфін.com.ua
Поділитися новиною