На що скаржаться українці у країнах ЄС (дослідження)
Агентство ЄС з фундаментальних прав замовило дослідження про те, з якими викликами стикаються українські біженці.
Про це пише uamedia.eu.
Так, однією з ключових проблем українців у країнах ЄС є незнання їхніх мов. У середньому 25% людей взагалі не володіють тією мовою, а 41% знає мову погано. Проте в Польщі ця ситуація краща. Лише 12% біженців з України, які живуть у Польщі, зовсім не розуміють польської мови. Ще 38% погано розмовляють нею, 33% — навпаки. Кардинально інша ситуація з Естонією та Румунією. Тут мова країни абсолютно невідома 65% і 58% біженців відповідно.
Значна частина українців намагається подолати мовний бар’єр. У проаналізованих країнах ЄС у середньому 23% біженців відвідують мовні курси та покращують знання мови. Ще 15% відвідували такі заняття, але припинили. Водночас 22% українців лише планує це робити.
Українці жаліються на умови проживання
Біженці з України переважно живуть у приватних будинках і квартирах — самостійно або в родині. Лише 6% проживають у притулках чи таборах для переміщених осіб. Тому найбільшою проблемою, на яку скаржаться українці, є відсутність приватності. Середній результат для опитаних країн становить 36%, у Польщі — 38%.
Так, спільна кухня з незнайомцями розчаровує 29% біженців, що живуть у Польщі, спільна ванна чи туалет — 26%, відсутність тихої/окремої кімнати для навчання дітей — 25%, а занадто багато шуму в будинку/квартирі — 23%.
Українці задоволені роботою в ЄС
Значна частина біженців з України знайшла місце праці: у середньому 39% чоловіків і 31% жінок зараз мають оплачувану роботу. Найкраще з цим у Словаччині, на другому місці — Польща, на третьому — Естонія.
Біженці з України, які працюють у країнах ЄС, загалом задоволені умовами працевлаштування. Хоча вони виділяють низку проблем. Серед них — дуже довгий робочий день, занадто низькооплачувана робота та відсутність трудового договору.
Біженці скаржаться на здоров’я
Стан здоров’я українців, які тікають від війни, викликає тривогу. Лише 5% респондентів описують його як «дуже добре» та 26% — як «добре». Найгірша ситуація в Польщі, де своє здоров’я як «погано» оцінює 21% українців. Також у випадку доступу до медичної допомоги біженці з України вказують мовний бар’єр як найсерйознішу перешкоду. У десяти опитаних країнах цю причину вказують в середньому 47% респондентів. Тут лідирують Іспанія та Німеччина (58%), найменша проблема — в Естонії (17%).
Багато респондентів (30%) також визнають, що не користуються медичною допомогою, тому що не знають, куди і до кого звернутися. Третьою, найбільш часто згадуваною причиною, є відсутність медичного страхування. Це заважає майже кожному п’ятому (18%) з України дбати про своє здоров’я. Крім того, українці скаржаться на психологічне здоров’я. Так, майже половина респондентів відповіла, що відчуває депресію та рідко почувається розслабленими.
Нова реальність. Корисна інформація для тих, хто зараз в Україні чи за кордоном 🧐
За матеріалами: uamedia
Поділитися новиною