Митники замовили полякам реконструкцію «Шегинів» за 24 млн євро польського кредиту — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Митники замовили полякам реконструкцію «Шегинів» за 24 млн євро польського кредиту

Казна та Політика
125
Державна митна служба України у березні за результатами тендеру підписала договір із компанією «Unibep S.A.» (Польща) про реконструкцію міжнародного пункту пропуску для автосполучення «Шегині» на українсько-польському кордоні за 23,50 млн євро.
Про це пишуть «Наші гроші» з посиланням на «Прозорро».
Реконструкцію мають виконати до кінця 2028 року.
На виїзді та на в’їзді зведуть службові будівлі з громадськими туалетами, павільйони паспортного та митного контролю, бокси поглибленого огляду транспорту зі складом для затриманих вантажів, вагові комплекси, навіси тощо.
Також влаштують системи відеоконтролю, зчитування номерів і контролю доступу, сигналізації, кабельну мережу, вольєри для двох собак, очисні споруди та інше.
«Договірна ціна містить лише ціни робіт, що не дозволяє порівняти відпускні ціни бетону, сталі, асфальтобетону, бруківки з ринковими цінами на предмет можливого завищення», — зазначають «Наші гроші».
Як пише видання, компанія отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.
Тендер оголосили 21 лютого, а строк подання пропозицій спливав 29 лютого. Таким чином, на підготовку документів, переклад і розрахунок витрат у потенційних учасників було лише вісім днів.
«Велика польська будівельна компанія з досвідом будівництва подібних об’єктів анонімно просила продовжити строк подання пропозицій до 21 березня. Замовник відмовив», — пишуть «Наші гроші».
За умовами кредитної угоди між Україною і Польщею від 2015 року, в тендері могли брати участь лише польські фірми. Вони мали працювати в Польщі три роки і підтвердити досвід будівництва або реконструкції будівель чи споруд із впорядкуванням прилеглої території.
Видання нагадало, що у 2018 році «Unibep S.A.» виграла підряд тоді ще Державної фіскальної служби на реконструкцію «Шегині» за 15,55 млн євро. Однак у 2023 році замовник розірвав його в односторонньому порядку. У протоколі сказано, що у 2020−2022 роках компанія виконала проектні роботи на 360 тис євро, які їй і сплатили. У жовтні 2022 року вона із запізненням передала проектно-кошторисну документацію без робочої документації. Відтоді сторони вели перемовини про нову ціну договору, але так і не домовились.
Замовник скористався правом розірвати договір, якщо затримка з виконанням робіт буде настільки тривалою, що ставитиме під сумнів закінчення робіт у строк, і виконавець не усуватиме прострочення.
Основними акціонерами «Unibep S.A.» є Zofia Mikołuszko, Beata Maria Skowrońska, Wojciech Stajkowski, Bożenna Anna Lachocka та фонди «PTE Allianz Polska SA» і «PKO BP Bankowy OFE».
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас