Курс долара на зимові свята: банкір розповів, як Новий рік вплине на валютний ринок — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Курс долара на зимові свята: банкір розповів, як Новий рік вплине на валютний ринок

Валюта
1380
Курс долара на зимові свята: банкір розповів, як Новий рік вплине на валютний ринок
Курс долара на зимові свята: банкір розповів, як Новий рік вплине на валютний ринок
До кінця поточного тижня курс долара буде стабільним. Експерти пояснюють це Різдвом, Новим роком і супутніми покупками українців, що наближаються разом із святами.
Як пояснив начальник департаменту казначейства «Глобус Банку» Тарас Лєсовий, наступного тижня — з 11 по 17 грудня — на курс долара може вплинути зростання пропозиції американської валюти. Воно може бути цілком логічним із урахуванням практики минулих років.
За словами експерта, зазвичай напередодні великих свят частина громадян здає частину валютних накопичень, щоб придбати подарунки та все необхідне для святкувань. Однак превалювання пропозиції над попитом не буде надто великим — лише до 10−15%, що, безумовно, позначиться на курсових показниках. Цьому також сприятиме скасування обмежень на продаж валюти на готівковому ринку, що спонукає до утворення єдиного готівкового курсу.
Загалом наступного тижня ознаки валютного ринку будуть такими:
  • очікувані (прогнозовані) коливання курсів на міжбанку будуть різновекторними, однак у межах 36,4−37 грн/дол. та 39−40 грн/євро;
  • різниця між курсами купівлі та продажу на міжбанку буде малою — до 0,1 грн;
  • поточні (щоденні) курсові зміни відбуватимуться на відрізку 0,1−0,2 грн;
  • курсові межі коливань на готівковому ринку, незважаючи на можливе передсвяткове зниження курсів, буде на рівні 36,8−37,5 грн/дол. та 39−41 грн/євро;
  • поточні коливання, як і різниця між курсами купівлі та продажу на готівковому ринку, становитимуть у середньому 0,3 грн.

Дізнатись актуальну інформацію про курси валют в Україні

«Навряд чи найближчого тижня регулятор вдасться до зменшення своєї ролі на міжбанку, здійснюючи валютні інтервенції, обсяг яких залежатиме головним чином від співвідношення попиту та пропозиції. Таким чином, на валютному ринку, незважаючи на часті, але несуттєві зміни курсів, слід очікувати досить прогнозовану ситуацію. Однак ми припускаємо, що через можливе збільшення пропозиції на готівковому ринку готівкові курси дещо знизяться, поступово наближаючись до рівня міжбанку», — резюмує Тарас Лєсовий.
Бажаєте знати що з курсом? Та чи буде долар дорожчати? Finance.ua запускає безкоштовну валютну розсилку для тих, хто стежить за валютним ринком, та хоче розуміти й аналізувати пов’язані з валютним курсом події.

Підписатися на розсилку💸

За матеріалами:
Телеграф
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас