Кредитування малого та середнього бізнесу: як змінилися ставки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПРОМО

Кредитування малого та середнього бізнесу: як змінилися ставки

Кредит&Депозит
410
Станом на кінець березня середньозважені ставки за кредитами для малого та середнього бізнесу зросли до 20% проти 17,7% восени минулого року. Разом з тим середні ставки за спільними кредитними програмами банків та виробників / постачальників засобів бізнесу складають близько 17−18%.
Про це розповіла Оксана Шульга, директор департаменту малого та середнього бізнесу Глобус банку.
«З огляду на монетарні заходи НБУ, а саме збільшення облікової ставки до 15,5%, наявні кредитні ставки можна вважати об’єктивними та більш-менш прийнятними для малого та середнього бізнесу», — зазначила банкірка.
Як твердить фахівчиня, з четвертого кварталу 2024 року в умовах повільного зростання інфляції комерційні банки зосередили увагу на поглибленні та суттєвому розширенні співпраці з виробниками та постачальниками основних засобів ведення бізнесу, розробляючи спільні кредитні програми за найбільш вигідними умовами для позичальника. Саме завдяки спільним програмам ставки для малого та середнього бізнесу суттєво не зміняться: здорожчання кредитів за такими програмами очікується на рівні 1 в.п.
«Співпраця банків з виробниками / постачальниками основних засобів ведення бізнесу є досить гнучкою і передбачає створення по-справжньому вигідних умов для позичальника, що може придбати в кредит необхідне йому устаткування чи транспортні засоби. Натомість банки, реалізуючи партнерські кредитні програми, отримують постійний приплив клієнтів, що зацікавлені в дешевших кредитах. Крім того, кредитування підприємців дає змогу банкам збільшити залишки на поточних рахунках, відкрити нові зарплатні проєкти, перевести клієнта на повне банківське обслуговування», — підкреслила Оксана Шульга.
За матеріалами:
Глобус
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас