Конгрес США запобіг історичному дефолту, схваливши призупинення дії стелі держборгу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Конгрес США запобіг історичному дефолту, схваливши призупинення дії стелі держборгу

Фондовий ринок
294
Конгрес США запобіг історичному дефолту, схваливши призупинення дії стелі держборгу
Конгрес США запобіг історичному дефолту, схваливши призупинення дії стелі держборгу
Сенат США у четвер ухвалив двопартійний закон, підтриманий президентом Джо Байденом, який скасовує стелю держборгу в розмірі 31,4 трильйона доларів, що дозволило уникнути першого в історії дефолту.
Про це пише Reuters.
Сенат проголосував 63−36 за схвалення законопроєкту, який був прийнятий в середу Палатою представників.
Міністерство фінансів попереджало, що не зможе оплатити всі свої рахунки 5 червня, якщо Конгрес не прийме рішення до того часу.
«Сьогодні ми уникаємо дефолту», — заявив у четвер лідер більшості в Сенаті Чак Шумер, проводячи законопроєкт через свою палату, що складається з 100 членів.

Читайте також: Є хвилинка? Опитування від Finance.ua

Байден похвалив своєчасні дії Конгресу.
«Ця двопартійна угода є великою перемогою для нашої економіки та американського народу», — сказав президент-демократ у своїй заяві, додавши, що він підпише її якнайшвидше. Він сказав, що зробить додаткову заяву в п’ятницю о 19:00 за східним часом (23:00 за Гринвічем).
Перед остаточним голосуванням сенатори розглянули майже десяток поправок, відхиливши їх усі під час нічного засідання напередодні понеділкового дедлайну.

Читайте також: США. Історія економічного захоплення світу

Цей закон призупиняє дію встановленого законом ліміту федеральних запозичень до 1 січня 2025 року. На відміну від більшості інших розвинених країн, Сполучені Штати обмежують суму боргу, яку може запозичити уряд, незалежно від будь-яких витрат, виділених законодавчим органом.

Довідка Finance.ua:

  • Палата представників США схвалила в середу законопроєкт про призупинення стелі держборгу в розмірі 31,4 трлн дол за підтримки більшості як демократів, так і республіканців.
  • Двопартійна угода щодо запобігання боргового дефолту не обмежить здатність адміністрації президента США надавати більше допомоги Україні;
  • Президент США Джо Байден і спікер Палати представників республіканець Конгресу Кевін Маккарті досягли попередньої домовленості про припинення дії стелі державного боргу в 31,4 трильйона доларів.
  • Міністр фінансів США Джанет Йеллен встановила крайній термін для підвищення ліміту державного боргу на 5 червня, заявивши, що уряд оголосить дефолт, якщо Конгрес не підвищить стелю держборгу до 31,4 трильйона доларів.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас