4099
Компанія тимчасово призупиняє діяльність: які дії варто зробити
— Особисті фінанси

Якщо власник компанії має на меті тимчасово призупинити діяльність підприємства, але з можливістю при нагоді відновити активність, можна спланувати дії, які допоможуть тримати компанію у «сплячому» режимі, проте не ліквідовувати.
Про це розповіла Олександра Томашевська, податкова консультантка Київського центру підтримки і розвитку бізнесу, пише enovosty.com.
- Крок 1. Перевірте ситуацію з найманими працівниками. Якщо компанія не працює, працівників варто або звільнити, або оформити призупинення трудових договорів. Оскільки якщо зарплата працівникам нараховуватиметься, призупинення бізнесу не станеться: слід платити податки і звітувати за нарахованою зарплатою.
- Крок 2. Перехід на загальну систему оподаткування — для платників єдиного податку. Платники податку на прибуток подають один річний звіт на рік, декларацію з податку на прибуток та фінансову звітність, і якщо у компанії немає діяльності чи вона дуже незначна — це оптимальний варіант скоротити витрати на утримання юридичної особи.
- Крок 3. Прийміть рішення щодо статусу платника ПДВ. Платники ПДВ подають щомісячну звітність, навіть якщо діяльності як такої немає, і це постійна стаття витрат на бухгалтерію. Але при анулюванні статусу платника ПДВ матеріальні цінності і активи, що є на балансі, вважатимуться умовно проданими з метою нарахування ПДВ, тому, імпульсивно скасувавши реєстрацію платником ПДВ, компанія може випадково стати винною державі 20% із залишкової вартості усіх цінностей. Рішення про те, чи бути платником ПДВ, приймайте обережно, враховуючи вашу ситуацію.
Чи слід повідомляти податкові органи про те, що компанія не здійснює діяльності?
У цьому немає потреби. У компанії є обов’язки як у платника податків — це своєчасне подання передбаченої законодавством звітності і сплата податків. Якщо звітність подаватиметься вчасно, не дивлячись на відсутність діяльності, претензій з боку податкових органів не буде.
До речі,
у Finance.ua з’явилась
своя сторінка в
Instagram.
Підписуйтесь — буде яскраво, цікаво і
корисно для вашого 👛
гаманця. 👇Доєднуйтесь
до Instagram Finance.ua
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною