Кількість прохачів притулку в Польщі зросла на 79%: в основному українці та білоруси — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кількість прохачів притулку в Польщі зросла на 79%: в основному українці та білоруси

Особисті фінанси
1053
Кількість прохачів притулку в Польщі зросла на 79%: в основному українці та білоруси
Кількість прохачів притулку в Польщі зросла на 79%: в основному українці та білоруси
У першому півріччі цього року кількість поданих заяв про надання міжнародного захисту була на 79% (+3,4 тис. осіб) більшою, ніж за аналогічний період 2023 року — згідно з даними Управління у справах іноземців, опублікованими в липні.
Про це повідомляє видання kresy.pl.
Найбільше випадків стосувалися громадян: України — 2,7 тис. осіб., білорусії — 2 тис. осіб, росії — 0,6 тис. осіб, Сомалі — 0,4 тис. осіб та Сирії — 0,3 тис. осіб.
Як зазначено, найбільше заяв подали чоловіки — 5,1 тис. осіб проти 2,6 тис. осіб жінок. В обох цих групах переважають люди віком 18−34 роки. Кількість дітей (17% від звернень) віком до 13 років становила 1 тис., а віком 14−17 років — майже 0,3 тис. осіб.
«Іноземцю надається міжнародний захист (у формі статусу біженця чи додаткового захисту), якщо йому загрожує переслідування або реальний ризик втрати життя чи здоров’я в країні його походження. При цьому щодо цієї особи не повинно бути жодних обставин, які б вказували на те, що вона може становити загрозу, наприклад, безпеці», — кажуть в Управлінні у справах іноземців.
У першому півріччі 2024 року Управління у справах іноземців винесло рішення щодо 4,7 тис. осіб. З них 3 тис. осіб відповідали умовам надання міжнародного захисту іноземцям. Насамперед це були громадяни: Білорусі — 1,4 тис. осіб, України — 1,3 тис. осіб і росії — 0,1 тис. осіб.
760 іноземців отримали негативні рішення. Найбільшу групу за цим показником становили громадяни: росії — 320 осіб, білорусії — 50 осіб та Індії — 45 осіб.
«Під час процедури надання статусу біженця іноземці можуть скористатися соціальною допомогою (зокрема, проживанням, харчуванням, медичним обслуговуванням), яку надає Управління у справах іноземців, та послугами щодо освіти (зокрема вивчення польської мови). Вони мають вибір: залишатися в центрі для іноземців або жити самостійно за межами центрів за кошти фінансової допомоги, отриманої від офісу. Станом на 30 червня 2024 року соціальною допомогою скористалися 5,9 тис. осіб, з них 940 осіб перебували в центрах для іноземців», — зазначає видання.

Довідка Finance.ua:

  • на відміну від статусу тимчасової охорони, в якому перебувають на території Польщі більшість втікачів від війни в Україні, статус біженця не дозволяє поїздки в країну походження;
  • також він не дає права на роботу та відвідування інших країн під час розгляду справи до моменту ухвалення позитивного рішення.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас