Кількість працюючих індустріальних парків в Україні у 2024 р. може зрости — експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кількість працюючих індустріальних парків в Україні у 2024 р. може зрости — експерт

Казна та Політика
268
Кількість працюючих індустріальних парків в Україні у 2024 р. може зрости — експерт
Кількість працюючих індустріальних парків в Україні у 2024 р. може зрости — експерт
Кількість індустріальних парків (ІП), що працюють, в Україні до кінця 2024 року може збільшитися щонайменше до 20 (на сьогодні вже працюють 15), а в 2025 році їх може працювати не менше 30, вважає CEO групи компаній «Індустріальні парки України» Валерій Кирилко.
«Тренди такі, що кількість працюючих парків збільшиться значно. Тому не зовсім правильно казати, що з 86 зареєстрованих парків працюють тільки 15, адже потрібно розділяти їх історію до початку повномасштабного вторгнення і після. До початку війни (перший квартал 2022 року) із зареєстрованих 62 парків працювали тільки чотири, а нині вже 15», — розповів Кирилко агентству «Інтерфакс-Україна».
Водночас він уточнив, що працюючим парк вважається за наявності мереж, хоча б одного побудованого об’єкта (складу або промислового), керуючої компанії і хоча б одного діючого підприємства.
Кирилко наголосив, що до війни, хоча й існував ухвалений іще 2013 року закон про ІП, по суті не було жодних стимулювальних чинників для їх розвитку, відсутня фінансова і технічна підтримка від держави. Наприклад, за потреби в 4,5 млрд грн на мережі за вісім років (із року ухвалення закону) було виділено лише 6 млн грн на реконструкцію однієї мережі, а 96 млн грн інвестицій, про які свідчила статистика Мінекономіки, — це були приватні інвестиції двох парків.
«І ті чотири парки, які розвивалися до війни, — це приватні: „Біла Церква“, „Коростень“, „Соломоново“ і „Вінницький кластер холодильного машинобудування“. Вони мали збудовані об’єкти, резидентів. І тут парадокс: кількість резидентів була там навіть більшою, ніж було зареєстровано в Мінекономіки, тому що багатьом працюючим підприємствам було нецікаво реєструватися як резидент», — розповів експерт.
Окрім того, зазначає він, планувалося, що створення ІП ініціюватимуть саме громади, які залучали б керуючу компанію з інвестиціями та резидентами. Однак жодної фахової керуючої компанії так і не з’явилося, а громади бюджетів не мають — 70% із них «сидять» на субвенціях, які розподілені ще до їх надходження.
«Тобто не було ресурсів, людей, розуміння маркетингу, просування. І єдине, що могли громади, це зареєструвати індустріальний парк, а без зацікавленості приватного бізнесу ця тема не рухалася», — розповідає Кирилко.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас