Кількість біженців в Європі продовжує зростати: де скільки українців (інфографіка)
Згідно з аналізом даних Euronews, на континент найбільша кількість біженців прибула з України, Сирії та Афганістану, тоді як сирійці та афганці залишаються найбільшими шукачами притулку в таких країнах, як Німеччина.
Про це пише Еuronews.
Тим часом країни по всьому континенту ще більше посилюють заходи безпеки у відповідь на зростання занепокоєння щодо нелегальної імміграції.
Офіційні дані показують, що кількість афганських біженців, які шукають притулку в Німеччині, зросла після повернення до влади в Афганістані Талібану.
Повномасштабне вторгнення росії в Україну на початку 2022 року спричинило масове переміщення в Європі. Дані агентства УВКБ ООН у справах біженців показують, що станом на кінець минулого року війна призвела до переміщення приблизно 3,7 мільйона людей усередині країни та змусила 6,3 мільйона біженців і шукачів притулку шукати захисту за кордоном, майже 6 мільйонів із них у Європі.
Згідно з даними, сирійці та афганці залишаються двома найбільшими групами шукачів притулку, як і протягом кількох років, подавши відповідно 209 000 та 155 000 заяв до кінця 2023 року.
Лише Німеччина отримала значну кількість заяв про надання притулку: 117 363 від сирійців і 61 000 від афганців на кінець минулого року.
Нагадаємо, українські біженці давно перестали бути «тягарем» для Європи і тепер роблять значний внесок у її економічне благополуччя. В Організації з економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) оцінюють додатковий внесок українських біженців у щорічні темпи зростання ВВП Чехії, Польщі та Естонії в 1,2% на рік, а у ВВП Угорщини, Латвії, Словаччини, Литви та Румунії — майже в 0,8%.
Навіть у Великій Британії він коливається на рівні 0,2%. А це мільярди євро на рік.
Довідка Finance.ua:
- Більшість українських біженців за кордоном повністю задоволені або радше задоволені ніж ні своїми нинішніми умовами проживання в новій країні. Додому повернеться в ліпшому випадку половина. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.
- «Більшість опитаних українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії (66%) скоріше або повністю задоволені своїми нинішніми умовами проживання в новій країні», — сказано в дослідження.
Страхування для виїзду за кордон
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною