Кабмін змінив процедуру ввезення генераторів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін змінив процедуру ввезення генераторів

Казна та Політика
371
Кабмін змінив процедуру ввезення генераторів
Кабмін змінив процедуру ввезення генераторів, Фото: Суспільне Одеса
Уряд затвердив постанову, якою спростив завезення в Україну енергетичного обладнання, зокрема генераторів і трансформаторів.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Зазначається, що уряд фактично призупинить дію шести технічних регламентів, які застосовувалися при ввезенні та продажу енергетичного обладнання.
«Тепер для низки цих товарів не потрібна буде декларація про відповідність та маркування знаком відповідності», — заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Прем'єр-міністр відзначив, що Україна успішно пройшла перший місяць опалювального сезону. Він підкреслив, що ситуація в енергетиці стабільна. Дефіциту електроенергії немає. Опалювальний сезон стартував в усіх регіонах.
«Україна зараз повністю забезпечила себе необхідною кількістю енергоресурсів. У наших сховищах майже 16 млрд кубічних метрів газу. Запаси вугілля на складах — 1,1 млн тонн», — повідомив прем'єр-міністр.
Шмигаль відзначив, що продовжуються ремонти та захист ключових вузлів енергосистеми. Уже вдалося відновити майже 1,9 ГВт генеруючих потужностей. До кінця року планується відновити ще 1,3 ГВт додаткової потужності. Проведена величезна робота щодо відновлення мереж, захисту підстанцій та іншого критичного обладнання.
«Готуємо також інші системи. На сьогодні відновлено 445 об'єктів теплопостачання. Це котельні, центральні теплові пункти, ТЕЦ. Робота з партнерами в питаннях енергетики активно продовжується. Маємо нові поставки систем ППО, що посилять захист енергооб'єктів», — підкреслив очільник уряду.
Прем'єр-міністр повідомив, що Сполучені Штати передали українським громадам 22 мобільні котельні та готують нові поставки. Данія внесе у Фонд підтримки енергетики України 7 млн євро. Загальний обсяг підтримки через Фонд уже перевищив 320 млн євро.
Крім того, розширені можливості для імпорту електроенергії з ЄС. Зараз Україна може імпортувати до 1,2 ГВт потужності, тоді як рік тому — 500 МВт.

Чи готова Україна до опалювального сезону 🧐

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас