Кабмін дозволив зараховувати стаж для українських педагогів, які працюють за кордоном — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін дозволив зараховувати стаж для українських педагогів, які працюють за кордоном

Особисті фінанси
100
Кабмін дозволив зараховувати стаж для українських педагогів, які працюють за кордоном
Кабмін дозволив зараховувати стаж для українських педагогів, які працюють за кордоном
Кабінет Міністрів ухвалив рішення про зарахування стажу педагогам, які працюють за кордоном, для отримання надбавки за вислугу років в Україні. Відповідне рішення уряд ухвалив 3 вересня.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.
«Педагогічні й науково-педагогічні працівники, які працюють за кордоном, матимуть право на зарахування періоду їхньої роботи на педагогічних посадах до стажу, який дає право на отримання надбавки за вислугу років в Україні», — сказано в повідомленні.
До сьогодні час роботи на посадах педагогічних і науково-педагогічних працівників за межами України зараховували до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років, якщо це передбачали міжнародні угоди (договори). Проте є країни, з якими Україна не має міжнародних угод (договорів) про зарахування роботи за кордоном до стажу працівника в Україні. Водночас після початку повномасштабної війни коло країн, у яких працевлаштовані українські педагогічні та науково-педагогічні працівники, значно розширилося.
Дотепер працівникам, які повернулися в Україну і працевлаштувалися в заклади освіти на посади педагогічних чи науково-педагогічних працівників, не мали права зарахувати час роботи за кордоном до стажу для виплати надбавки за вислугу років. Рішення уряду врегулювало це питання.
Наприклад:
До початку повномасштабного вторгнення рф учитель працював у школі в Бердянську, мав педагогічний стаж 17 років і отримував надбавку 20%. Потім він звільнився та вимушений був переїхати до Люксембургу, де влаштувався вихователем у муніципальній школі. Пропрацював 3 роки, а потім після завершення війни повернувся в Україну. Так, ці 3 роки, які він працював вихователем, після повернення в Україну та працевлаштування на педагогічну посаду зарахують у стаж для виплати надбавки. І тепер ця людина буде отримувати не 20% посадового окладу вчителя, а 30%.
Для педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів та установ освіти передбачено щомісячну надбавку за вислугу років залежно від стажу педагогічної роботи:
  • понад 3 роки — 10% посадового окладу (ставки заробітної плати);
  • понад 10 років — 20%;
  • понад 20 років — 30%.
Час роботи за кордоном зарахують до стажу педагогічної роботи в разі надання підтверджувальних документів (трудового договору, угоди тощо). Це правило діятиме під час воєнного стану та впродовж одного року після його припинення.
Також до стажу педагогічної роботи зарахують і час, коли педагогічні та науково-педагогічні працівники фактично не працювали, але за ними зберігалося місце роботи (посада) та/або заробітна плата (повністю або частково).
Нагадаємо, раніше голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявляв, що для того щоб удвічі підвищити заробітну плату вчителям, потрібні додаткові ₴100 мільярдів.
В Україні вчителям не варто очікувати на підвищення заробітної плати через складну ситуацію в державному бюджеті.
До речі, отримати кілька тисяч гривень за 10−20 хвилин собі на карту цілком реально. Для цього достатньо скористатися сервісом Finance.ua.

Порівняти і замовити кредит 👛

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас