Інна Соловйова: виклики та рішення в автоматизації бізнес-процесів для банків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Інна Соловйова: виклики та рішення в автоматизації бізнес-процесів для банків

Кредит&Депозит
456
Інна Соловйова: виклики та рішення в автоматизації бізнес-процесів для банків
Інна Соловйова: виклики та рішення в автоматизації бізнес-процесів для банків
Вагомість управління бізнес-процесами чітко проявилася в останні кілька років через необхідність цифрової трансформації, яка змусила організації переоцінити свої робочі процеси та перейти до наскрізної оркестрації процесів.
У світі, де технології стрімко розвиваються, банки постійно стикаються з викликами та потребують адаптації, щоб залишатися конкурентоспроможними.
Одним з ключових аспектів адаптації банківської сфери є автоматизація бізнес-процесів.
За дослідженням Deloitte 46% роботодавців вже помітили підвищення продуктивності після автоматизації ручних процесів. А 80% респондентів відчули зростання конкурентних переваг і стверджують, що цінність BPM вища, ніж ERP, CRM і SCM.
Скорочення витрат є пріоритетом для багатьох організацій, і банки не є виключенням, а автоматизація — це перевірений спосіб для досягнення цієї мети. Середнє скорочення витрат становить 24% протягом наступних трьох років.
Автоматизація дозволяє банкам ефективніше виконувати рутинні операції, знижувати витрати, збільшувати швидкість обробки, зменшувати людський фактор помилок та покращувати якість обслуговування клієнтів.
Однак, при переході до автоматизації банківські установи зіткнулися з рядом викликів, які необхідно вирішувати для успішної імплементації нових технологій.
· Один з викликів є інтеграція нових технологій зі старими системами. Багато банків використовують застарілі legacy-системи, які не завжди сумісні з новими автоматизованими процесами. Інтеграція може виявитися складною задачею, яка вимагає розробки спеціальних рішень, а також перенесення та аналізу даних з різних джерел.
Банки повинні бути готові до вирішення цього виклику, співпрацювати з внутрішніми й зовнішніми IT-постачальниками та інвестувати у модернізацію своєї інфраструктури.
· Ще один виклик полягає у забезпеченні безпеки даних. Банки мають велику кількість конфіденційної інформації про клієнтів, таку як фінансові дані та особисті дані. При автоматизації бізнес-процесів, дані стають більш доступними та піддаються ризику кібератак.
Банки повинні забезпечувати високий рівень кібербезпеки, використовуючи сучасні технології шифрування та захисту даних, а також впроваджувати суворі політики безпеки.
· Крім того, регуляторні вимоги є ще одним викликом перед автоматизацією бізнес-процесів у банківському секторі.
Банки повинні дотримуватися вимог щодо збереження даних клієнтів, фінансової звітності та інших нормативних актів. При автоматизації бізнес-процесів, важливо враховувати ці вимоги та розробляти системи, які відповідають стандартам безпеки та регуляторним вимогам.
· Додатковою складністю є необхідність залучення та навчання персоналу. При автоматизації бізнес-процесів, змінюються завдання та обов’язки працівників. Деякі рутинні операції можуть бути автоматизовані, що може викликати опір у співробітників, які можуть бути стурбовані щодо своєї ролі в новій системі. Банки повинні проводити ефективну комунікацію з працівниками, надавати навчання та підтримку, щоб вони могли адаптуватися до нових технологій та бути успішними у своїй роботі. Спільне творення змін часто зустрічає менший опір, ніж диктування того, як мають виглядати зміни. Проводячи тренінги та сесії з передачі знань про різні цифрові рішення, ви демістифікуєте запропоновані зміни.
· Фрагментація та розрізненість процесів є також викликом. У банківській сфері існує велика кількість різноманітних процесів, які можуть бути виконані в різних відділах та підрозділах банку. Фрагментація та розрізненість можуть бути наслідком використання різних систем та методів виконання процесів, а також обмежень, накладених регуляторними нормами та внутрішніми політиками банку. Для подолання цих викликів, банки повинні приділити достатню увагу аналізу та уніфікації своїх бізнес-процесів перед автоматизацією. Це може включати оцінку та оптимізацію поточних процесів, розробку стандартів та методологій для їх виконання, а також визначення єдиної системи інтеграції та моніторингу.
Тільки шляхом вирішення цих викликів банки зможуть ефективно впровадити автоматизацію та отримати переваги в конкурентному середовищі.
На глобальному рівні це підвищить якість обслуговування та лояльність клієнтів, економію у трудовитратах та підвищення продуктивності, тобто рентабельність банку як бізнес-підприємства.
Інна Соловйова, CEO&Co-founder Integrity Vision
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас