1003
Хто має встановити РРО

З 1 жовтня 2023 року знову набули чинності штрафи за порушення порядку використання РРО. Це передбачено відповідним законом, який вносить зміни до Податкового кодексу.
Згідно з вимогами чинного законодавства, РРО (ПРРО) зобов’язані використовувати ФОПи ІІ-ІV груп, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, а також фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування — всі, хто здійснює розрахункові операції у:
- сфері роздрібної торгівлі;
- громадського харчування;
- послуг населенню.
Як зазначає Податкова служба, встановлювати РРО мають і таксисти, адже вони за гроші надають послугу з перевезення.
Поки відкритим залишається питання водіїв популярних сервісів на кшталт Uklon, Bolt, Uber, адже більшість із них не є підприємцями в межах законодавства. Але в Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради переконані, що вони мають бути зареєстрованими та встановлювати РРО.
Водночас є винятки для осіб, які можуть не використовувати розрахункові реєстратори. Нині це ФОПи I групи — підприємці без найманих працівників, що торгують на ринках і надають побутові послуги, а також ті, хто приймає оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN, E-banking.
Також не користуватися розрахунковим реєстратором мають право ФОПи ІІ-ІV груп, які торгують у селі, застосовують розрахункові книжки та дотримуються наступних вимог:
- річний обсяг доходу однієї точки продажу не перевищує 1,09 млн на рік;
- точки продажу не розміщені там, де продають підакцизні товари;
- не ведуть дистанційну торгівлю.
Але ці винятки не розповсюджуються на тих підприємців, які реалізують технічно складні товари (з переліком можна ознайомитися за посиланням), лікарські засоби, ювелірні вироби й акцизну продукцію (наприклад, алкоголь, цигарки).
Читайте більше в нашій статті:
ПРРО: сервіси, що допоможуть підприємцям
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною