Гетманцев розповів про деталі скасування мораторію на перевірки ДПС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Гетманцев розповів про деталі скасування мораторію на перевірки ДПС

Особисті фінанси
7884
Гетманцев розповів про деталі скасування мораторію на перевірки ДПС
Гетманцев розповів про деталі скасування мораторію на перевірки ДПС
Представники Європейської Бізнес Асоціації зустрілися з Данилом Гетманцевим, Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.
Пан Гетманцев поінформував спільноту про хід підготовки Національної стратегії доходів, яку розробляє Міністерство фінансів України, та своє бачення майбутньої української податкової системи в контексті євроінтеграції.
Водночас обговорили і поточні питання податкової політики. Гетманцев запевнив бізнес про відсутність цього року (і, маємо надію, у майбутньому) змін до податкового законодавства «під ялинку» — бюджет-2024 розрахований на існуючій податковій базі.
Перевірок з жовтня не буде. Гетманцев наголосив, що їх повернення з жовтня не відбудеться. Так, він і сам не є прихильником їх відновлення, але, як зазначив, є певна позиція міжнародних партнерів. Водночас, країна буде намагатись повернутись до попередньої моделі - часткових перевірок. І, так, в планах запровадження ризикорієнтованого підходу, але як і коли — також потребує погодження з партнерами. Однак, строки давності будуть узгоджені з мораторіями на перевірки.
У контексті підвищення податків він наголосив, що карколомних пропозицій щодо підвищення податків він у перспективі не бачить. Так, стандартним буде збільшення акцизного податку.

Читайте також: Польська модель оподаткування для українських ФОПів

З’ясували деякі проблемні питання щодо запровадження РРО/ПРРО, подання SAF-T файлу великими платниками податків у рамках Проєкту е-аудиту та домовилися про спільну роботу над підготовкою нової редакції Закону України № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».
Питання збільшення розміру неоподаткованої благодійної допомоги на ЗСУ Данило Гетманцев не підтримує, оскільки наразі будь-які податки у держбюджеті спрямовуються на армію. А враховуючи, що в бюджеті на 2024 рік прямі військові потреби лише на 93% фінансуються, — оподаткування благодійності є важливою складовою.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас