Економіка Німеччини увійшла в технічну рецесію — Reuters — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Економіка Німеччини увійшла в технічну рецесію — Reuters

665
ВВП Німеччини в першому кварталі 2023 року скоротився на 0,3% порівняно з періодом за попередні три місяці і країна увійшла в технічну рецесію.
Як повідомляє Reuters, зниження ВВП у першому кварталі слідує за зниженням на 0,5% у четвертому кварталі 2022 року. Рецесія зазвичай визначається, як два послідовних квартали скорочення.
Міністр фінансів країни Крістіан Лінднер підтвердив цю інформацію, зазначивши при цьому: «Дані по ВВП Німеччини показали напрочуд негативні сигнали». За його словами, в порівнянні з іншими високорозвиненими економіками Німеччина втрачає потенціал зростання.
У першому кварталі 2023 року споживання домашніх господарств у ФРН знизилося на 1,2% порівняно з попереднім кварталом після цінових, сезонних та календарних коригувань. Державні витрати також значно скоротилися на 4,9% за квартал.
При цьому експерти Destatis відзначають: у ФРН знизилася купівельна спроможність населення в світлі високої інфляції та підвищення цін на енергію. Німці почали більше економити на продуктах харчування, одязі та взутті, на предметах інтер'єру. У статистичному бюро повідомили, що інфляція в Німеччині залишається на досить високому рівні.
Серед європейських країн в 2023 році рецесія очікувалася тільки в Німеччині і Великобританії. У 2024−2026 роках зростання ВВП ФРН, за прогнозом МВФ, складе лише 1−2%.
Як зазначається в матеріалі, компанії ФРН страждають від підвищення цін на енергоносії, а в майбутньому негативний вплив на розвиток економіки матиме кадрова криза: брак висококваліфікованих фахівців та демографічна ситуація, в першу чергу старіння населення.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас