Долар трохи подорожчає: коли українцям чекати на зростання курсу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Долар трохи подорожчає: коли українцям чекати на зростання курсу

Валюта
1841
Долар трохи подорожчає: коли українцям чекати на зростання курсу
Долар трохи подорожчає: коли українцям чекати на зростання курсу
На готівковому ринку відбуваються курсові гойдалки. Деякі експерти пов’язують це з лібералізацією валюти, і інші додають, що таке динамічне здорожчання долара певний час підтримував панічний попит.
Як повідомляє директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Анна Золотько для 24 Каналу, більша частина цього тижня має пройти відносно спокійно. Окрім того, 26−27 вересня відбудеться невелике зміцнення гривні.
«Пікових позначок вартість долара досягла у вівторок, коли курс перетнув позначку 38,6 гривні за долар. Окремі представники ринку тестували навіть рівень 38,75 гривні за долар. В той самий час було очевидно, що за курсовим сплеском має настати період корекції. І він настав: вже ввечері вівторка курс опустився до 38,4−38,5 гривень за долар», — каже Золотько.
Вона додає, що рухливе зростання курсу певний час трималось через панічний попит.
«На готівковому ринку денні показники були на 7 — 9 мільйонів доларів більшими за середні рівні. Обсяг купівлі безготівкової валюти у перші дні тижня сягав 30 мільйонів доларів, що вдвічі більше звичайних показників», — каже експертка.
Однак, за словами Золотько, з 20 вересня ситуація на ринку почала заспокоюватися. Обсяги купівлі валюти населенням знизилися, а готівковий курс, реагуючи на скорочення попиту, почав доволі швидко падати.

Читайте також: Які долари не приймають в обмінниках

До вихідних вартість американського долара опустилася до 38,1 — 38,2 гривні за долар. Експертка впевнена, що протягом 26 вересня-1 жовтня ніяких несподіванок не прогнозується.
«На мою думку, цього тижня курс долара знаходитиметься в коридорі 37,7 — 38,5 гривень за долар», — наголошує Золотько.
Окрім того, вона наголошує, хоча стабілізаційні процеси на ринку ще не завершені, й коливання курсу навіть протягом одного дня можуть бути доволі відчутними, банкірка очікує невеличке зміцнення гривні протягом перших днів тижня. На її думку, відбудеться також помірне зростання вартості долара наприкінці через наближення перехідної дати та значних виплат зарплат українцям.

Дізнатись актуальну інформацію про курси валют в Україні

За матеріалами:
Телеканал 24
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас