Долар, банківські депозити та ОВДП: голова НБУ порівняв привабливість вкладень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Долар, банківські депозити та ОВДП: голова НБУ порівняв привабливість вкладень

Кредит&Депозит
629
Долар, банківські депозити та ОВДП: голова НБУ порівняв привабливість вкладень
Долар, банківські депозити та ОВДП: голова НБУ порівняв привабливість вкладень
Українці, які рік тому вклали свої заощадження не в долари, а в депозити чи ОВДП, нічого не втратили. НБУ буде робити кроки, щоб гривневі інструменти залишалися привабливими.
Про це заявив голова Національного банку Андрій Пишний в інтерв’ю виданню «Економічна правда».
«Якщо хочете оцінити привабливість гривні до долара, то треба принаймні брати ставки та курс за однаковий період. За останній рік офіційний курс гривні знизився на 12,5%. Курс на готівковому ринку — на 11,1%. Ставки за депозитами у багатьох банках рік тому становили 15% та вище. За ОВДП — 16,5%-20%. Ті, хто рік тому вклався у гривню, точно не втратили», — сказав він.

Читайте також: Валютні ОВДП: де краще купувати

Як зазначив Пишний, привабливість гривні потрібно розглядати через призму захисту гривневих заощаджень від інфляції. Це потрібно, щоб знімати тиск на валютному ринку.
«Ми повинні підтримувати привабливість гривневих активів, тобто таку дохідність, яка покриватиме інфляцію та інфляційні очікування, що дає відчуття захищеності», — сказав голова НБУ.
За його словами, сьогодні реальна дохідність гривневих активів — і депозитів, і облігацій внутрішньої державної позики — залишається в додатній площині.
Зараз ставки за гривневими депозитами в середньому становлять 12,9%. Після оподаткування — 10,3%. Прогноз інфляції на цей рік — 8,5%, на наступний — 6,6%.
«Ми також дивимося на різні очікування щодо інфляції на наступні 12 місяців — вони коливаються у межах 7−9%. Тобто, середня ставка депозитів забезпечує захист гривневих заощаджень для населення», — розповів голова НБУ.

Читайте також: Депозити проти ОВДП: що обрати

Те ж стосується державних облігацій, ставки за якими коливаються в межах 12,6%-17,4%.
«Там немає оподаткування, тому цей актив ще більш привабливий», — додав ін.
Якщо звикли відкладати кошти, але хочете зберегти їх від знецінення, один зі способів це зробити — тримати їх у банку на депозиті. А якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua, то можна отримати ще й додатковий бонус. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням:

Отримати більше з депозиту

За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас