ПРОМО
Для фінансування енергетики в Україні Райф співпрацює з міжнародними фінансовими установами
Про це розповів Юрій Ракша, директор департаменту міжнародних корпоративних клієнтів Райффайзен Банку, на конференції «Переоснащення української енергосистеми за допомогою накопичувачів енергії та відновлювальних джерел» у Брюсселі.
Активний кредитний портфель Райфу для потреб фінансування енергетичних проєктів бізнес-клієнтів станом на початок грудня 2024 року становить понад 900 млн грн. Банк підтримує розбудову «зеленої» генерації, сонячних та вітроелектростанцій, будівництво біогазових заводів, когенерації, газопоршневих потужностей, а також проєктів із підвищення енергоефективності.
«Фінансування великих проєктів із виробництва електроенергії з відновлювальних джерел в Україні, під час війни, можливе лише у тісній співпраці з міжнародними фінансовими інституціями такими як ЄБРР, МФК чи ЕІБ. Також допоміжним буде активне залученням у даний процес експортно-кредитних агенцій, наприклад, таких як данська EIFO, яка покриває окремими програмами 100% воєнних та політичних ризиків. Крім цього, активними гравцями в даному напрямку є польська ЕКА Kuke та німецька ЕКА Euler Hermes», — розповів Юрій Ракша.
Для реалізації великих енергетичних проєктів, українським інвесторам варто об’єднувати свої зусилля із відомими міжнародними гравцями, які мають суттєвий досвід щодо будівництва об’єктів відновлювальної енергетики, а також доступ до значних фінансових ресурсів.
Варто розглядати також варіанти співпраці з іноземними підрядниками EPC+F контракторами, які надають комплексні послуги не тільки з інжинірингу та будівництва нових потужностей, але, за наявності додаткових ресурсів в самій компанії, й з торгівельного фінансування на придбання обладнання на етапі будівництва проєкту. Натомість, українські інвестори — замовники такого будівництва можуть вже згодом рефінансовувати проєкти у локальних банках.
Окремим фокусом було питання розбудови батарей-накопичувачів, так званих бетері стореджів (BESS) для балансування частот або для перенесення енергії в часі. Однак, на даному етапі, ринок України лише набирає свої перші, проте впевнені оберти та згодом вже можна буде говорити про окрему експертизу, яка з’явиться на ринку, в тому числі з метою активного фінансування майбутніх проєктів із накопичення електроенергії.
За матеріалами: Райффайзен Банк
Поділитися новиною