Деякі українці можуть не платити пеню за борги за комуналку: як це зробити
Жителі Києва, які мають заборгованість за комунальні послуги, можуть оформити договір реструктуризації для поетапної виплати боргу та уникнути штрафних санкцій.
Про це повідомило комунальне підприємство «Київтеплоенерго» (КТЕ) з посиланням на заступника комерційного директора комунального центру «Центр комунального сервісу» (ЦКС) Юлію Петрик.
Як це зробити?
«Укласти угоду можна, звернувшись до одного із сервісних центрів ЦКС або дистанційно на сайті. Наші фахівці допоможуть укласти відповідний договір і графік погашення суми заборгованості з урахуванням фінансової можливості споживача», — повідомила вона.
Петрик зазначив, що за останні пів року в Центрі комунальних послуг було укладено 563 договори реструктуризації, з них 344 стосувалися послуг гарячого водопостачання та опалення. Це вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.
«Тобто все більше громадян користуються цим механізмом. Реструктуризація дає змогу не лише убезпечити споживача від нарахування штрафних санкцій, а й не втратити призначену субсидію. Оскільки споживачам, які мають заборгованість за спожиті послуги понад три місяці та яка перевищує 680 грн, субсидія не нараховується», — пояснила представниця ЦКС.
Читайте також: Як заощаджувати гроші на комуналці
Договори укладаються на такі послуги: постачання гарячої води та теплової енергії, централізоване водопостачання та водовідведення, а також на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, управління багатоквартирними будинками та вивезення побутових відходів.
Довідка Finance.ua:
- Загальний борг киян за спожиті послуги гарячого водопостачання та опалення становить понад 6,2 млрд грн, а за послуги постачання холодної води та водовідведення — близько 1,2 млрд грн.
- За словами експертів, наслідки хронічної несплати є особливо критичними для роботи підприємств в умовах енергодефіциту.
Обрати кредитну карту непросто. Зате правильно обрана карта стане незамінним помічником. Ми вирішили допомагати нашим читачам у пошуку таких помічників. Для цього створили спеціальний сервіс.
Сервіс для вибору кредитних карт
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною