Чи треба декларувати житло за кордоном — пояснення НАЗК
Через повномасштабне вторгнення росії багато українців були змушені залишити територію України в пошуках безпечного місця. У зв’язку з цим у декларантів виникає питання: чи треба декларувати житло за кордоном?
Закон зобов’язує відображати в декларації відомості про об'єкти нерухомості, що належать декларанту та членам його сім'ї на праві власності чи перебувають у них в оренді.
Звільнення від обов’язку декларувати житло за кордоном, яким українці користуються під час війни, Законом не передбачено. Проте, на період до припинення або скасування воєнного стану декларант має право зазначити в декларації відомості лише про країну та регіон, або іншу адміністративно-територіальну одиницю найвищого рівня (за наявності) щодо 1 об'єкта нерухомості.
Водночас декларантам, які скористаються таким правом, обов’язково треба буде не пізніше 90 днів з дня припинення або скасування воєнного стану подати декларації за відповідні звітні періоди з усіма відомостями щодо місцезнаходження об'єкта нерухомості за кордоном.
Звертаємо увагу, що в публічній частині Єдиного державного реєстру декларацій не відображається конфіденційна інформація щодо місця розташування об'єкта нерухомого майна, крім країни. Якщо ви або члени вашої сім'ї проживали/проживаєте в квартирі/будинку, який вам не належить на праві власності, відображенню підлягають, серед інших, і відомості про власника такого об'єкта нерухомості.
«Жити на Відсотки» повертається: поговоримо про нерухомість та фондовий ринок. На конференції ми розкриємо всі секрети успішного інвестування та наведемо конкретні приклади того, як інші люди вже заробили на своїх інвестиціях. Без «зарозумілих» професійних термінів, простими словами та на практичних прикладах наші експерти покажуть, як використати можливості початківцям, не переплачуючи за «досвід»!
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною