Чи потрібен Україні телемарафон — відповідь депутата — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чи потрібен Україні телемарафон — відповідь депутата

Казна та Політика
554
До телемарафону виникають обґрунтовані питання, у зв’язку з чим важливо шукати якісь рішення перед тим, як поставити питання щодо продовження його фінансування.
Про це в інтервʼю РБК-Україна повідомив голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутат від «Слуги народу» Микита Потураєв.
Як відзначив Потураєв, на його думку, телемарафон сьогодні не виправдовує виділені на нього кошти.
Зокрема він нагадав й про Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ), яка також має достатньо значний бюджет. Попри те, що НСТУ є джерелом перевіреної інформації, в неї також де інколи виникають помилки та відхилення від абсолютної політичної нейтральності.
«Але таке трапляється всюди, і на BBC теж. Бо кожна людина, яка працює в медіа — це жива людина, зі своїми смаками, вподобаннями, баченням ситуації, і певна особистісна оптика все одно є. І це нормально», — додав Потураєв.
Коментуючи викривлення політичної нейтральності на телемарафоні, Потураєв заявив, що не вітає це, втім, наразі марафон складається з приватних виробників, яким ніхто та ніколи не міг зауважити, щоб вони дотримувались вищезгаданого принципу. Зокрема відповідні «перекоси» викликають зауваження з боку західних партнерів.
Голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики переконаний у тому, що телемарафон подає якісну інформацію.
«Це професійні команди, журналісти, які відповідально ставляться до своєї роботи, і вони не транслюють фейків. Коли кажуть, що марафон — в рожевих окулярах, він не говорить про проблеми… По-перше, я з цим не згоден, бо в марафоні говорять про проблеми. А в інших медіа, що, тільки про проблеми й говорять? Та ні. Говорять про різне», — заявив Потураєв.
Потураєв відзначив, що до марафону є обґрунтовані питання, а його показники знижувались протягом 2024 року. У зв’язку з цим необхідно шукати якісь рішення перед тим, як поставити питання щодо продовження фінансування.
Як й стверджував вище Потураєв, показники телемарафону протягом року знижувались. Як приклад, станом на початок лютого 2024-го частка тих, хто довіряє марафону, знизилася до 36%, натомість до 47% зросла частка тих, хто не довіряє.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас